SON DAKİKA

Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem
FLAŞ Seçim Açıklaması
İşte Son Korona Virüs Verileri

Abdullah Gül’den Flaş Çıkış

Abdullah Gül’den Flaş Çıkış

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, AKP’nin Meclis’e sunduğu infaz indirimi yasası taslağı hakkında konuştu. Söz konusu indirimden nefret, terör ve şiddet suçu işlemeyen gazetecilerin de yararlanması gerektiğinin altını çizen Gül, bu konuda iktidar ve muhalefetin birlikte hareket etmesi gerektiğini söyledi.

T 24’ten Murat Sabuncu’ya konuşan Gül şu ifadeleri kullandı:

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile bir video söyleşi talebim vardı. Ancak Koronavirüs günlerine denk geldiği için bu bir süre ertelendi.

“Şu günlerde İnfaz Yasası’nda yapılması planlanan düzenlemenin nefret, şiddet ve terör içermeyen düşünce suçlarını ve basın çalışanlarını da kapsaması; içinden geçmekte olduğumuz zor zamanlarda toplumun eşitlik ve adalet duygularına hitap edeceği gibi ciddi bir ümit ve rahatlama sağlayacağı, birlik ve bütünlüğümüzü güçlendireceği, ülkemizin uluslararası imajına da olumlu katkılarda bulunacağını düşünüyorum. Mevcut virüs tehdidinin en az acı ve zararla atlatılabilmesi bakımından düzenlemenin yalnız hükümlüleri değil tutukluları da kapsaması gerektiği açıktır. Bu düzenlemeyi bir fırsat olarak görüyor, iktidar ve muhalefet tüm partilerin bu konuda yakın bir işbirliği ile çalışacaklarını ümit ediyorum.”

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
HABER İHBAR