SON DAKİKA

Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem
Hakim ve Savcı Adaylığı Mülakatları Başlıyor
Evde Bakım Parası ve Engelli Raporuyla İlgili Flaş Karar

Ak Parti’de İl Başkanı’nın Kaderi Belli Oldu Mu?

Ak Parti’de İl Başkanı’nın Kaderi Belli Oldu Mu?

Ak Parti’de bazı il ve ilçe başkanlarının görevlerinin sona erdirilmesi kararı alındığı iddia edildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Cumhurbaşkanı , AK Parti teşkilat yöneticileriyle bir araya gelerek 81 ili masaya yatırdı. 10’un üzerinde il başkanı ile yola devam edilmeme kararı alındığı iddia edildi. Ankara ve İstanbul il yönetimleri ile ilgili kararın bizzat Erdoğan tarafından verileceği belirtiliyor.

Türkiye gazetesinde yer alan habere göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, önceki gün AK Parti Teşkilat Başkanlığı yönetimi ile bir araya gelerek seçim sürecinde teşkilatların çalışma performanslarına ilişkin raporu görüştü. Teşkilat başkanlığının 81 ile ilişkin hazırladığı raporun iki buçuk saat süreyle değerlendirildiği toplantıda seçim sürecinde, performansı düşük olan, adayla ters düşen, parti içinde dedikodu üreten, parti içi çekişmelere neden olan ve toplumun tepkisini alan teşkilat yöneticileri tek tek tespit edildi. Onun üzerinde il başkanı ve bazı ilçe başkanlarıyla yola devam edilmeme kararı alındı. Bu kapsamda İzmir’in ardından, seçimi MHP’nin kazandığı Çankırı ve Karaman il başkanları da istifa etti. AK Parti kaynakları, görevden almaların sadece seçimlerin kaybedildiği yerlerle ilgili sınırlı kalmayacağını dile getirdi.

KOCAELİ İL BAŞKANI ALINACAK MI?

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve teşkilat yönetiminin yaptığı toplantıda, görevden uzaklaştırmaların sadece seçim kaybedilen yerlerle sınırlı kalmayacağının dile getirilmesi sonrasında, gözler Ak Parti Kocaeli İl Başkanı Abdullah Eryarsoy’un görevden alınıp alınmayacağına çevrildi. Ak Parti’de kaybedilen tek ilçede değişime kesin gözle bakılırken, parti içerisinde ciddi bir yapı Eryarsoy’un da görevden alınması gerektiğini vurguluyormuş.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
HABER İHBAR