..."/> Akşener’i öven Ak Parti’li | TEK KOCAELİ GAZETESİ
TARİH 16.01.2018 SAAT 16:52:07

12.07.2017 Çarşamba - 18:08

Ak Parti’de daha önce yaşanmayan gariplikler yaşanmaya başladı. Kendisini yetkili makamdakilerden daha yetkili gören, akıl veren ve açıkça eleştiren tipler Ak Parti’ye zarar vermeye başladı.

Filmin adı: O gitsin, bu gelsin

Ak Parti en büyük özellliği olan parti disiplini çerçevesinden çıkıyor. Partide yöneticilik yapmış ve hatta aktif durumda olan isimler çıkıp o gitsin bu gelsin diyebiliyor. Bu bir parti için tehlikeli bir durumdur. Geçmişte merkez sağ partilerde DYP’sinde ANAP’ında tanık olduğumuz hal ve hareketler 15 yıl sonra Ak Parti’de de cereyan etmeye başlamıştır. Parti disiplini, Lider söylemi ve talimatı ile başarılara imza atan siyasetin dev yapısı, bugün sen ben oyunlarıyla başbaşadır. Kocaeli’de öyle şeyler duyuyor ve tanıklık ediyoruz ki; bunlar partinin önümüzdeki süreçte işini zorlaştıracak. Ak Parti Kocaeli’de bugün vizyonda olan filmin adı, “O gitsin bu gelsin” Bize de iyi seyirler demek düşer.

Akşener’i takip eden Ak Parti’li

Meral Akşener MHP’yi olağanüstü kurultaya götürmek için imza çalışması başlatmıştı. İl il dolaşıyor halk toplantıları yapıyordu. Ülke genelinde bir rüzgar yakalamıştı. İşte böyle bir ortamda sürpriz telefon çalar. Selamlaşma sonrasında konuya girilir. Arayan şahıs karşısındakine sorar. Meral hanımla görüşüyor musun? Muhatap da cevap verir. Geçmişe dayalı diyalog olmakla birlikte bugünlerde görüşmüyorum. Şahıs yine sorar. Meral Akşener’i takip edelim. Birlikte değerlendirelim. Görüşme imkanı olabilir mi? Muhatap cevap verir. Bakarız. 

Şimdi Meral Akşener’le diyaloğunun devam ettiğini zannederek, onu arayıp soran ve Akşener’i yakından takip ettiğini belirten kişi bir partiye üyemi derseniz. Ben size yanlızca Ak Parti üyesi diyebilirim. Hem de tanınmış bir isim de diyebilirim. Şimdilik bu kadar yeter öyle değil mi

İstanbul’da ikamet, Kocaeli’de siyaset

MHP’nin Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı. Şahsına lafımız yok. İşi bizi ilgilendirmez. Kocaeli’ye ne yaptı derseniz hiç bir şey derim. Kocaeli’nin kaderi mi bu. İstanbul’da ikamet et, gel burada milletvekili ol. Bu şehrin hakkını hukukunu, vatandaşın derdini, sıkıntı yaşayan ferdini bilir mi? Bilse bile iyisini ve kötüsünü onunla yaşar mı? Yok. Yok. Yok. Kocaeli Milletvekili Kocaeli’de ikamet eden olmalı. Ben bir zamanlar Kocaelispor’da top oynadım demekle olmaz. Milletin derdiyle, şehrin sorunlarıyla ilgili siyasetçiler olsun ve bu şehirde olsun.

MHP’de Kocaeli dışından milletvekili yapmak sanki gelenek olmuş. Lütfü Türkkan Gebze Dilovası bölgesinde fabrikası olan iş adamı. Türkkan nerede ikamet ediyor. Akşener’e yakın bir isim diyor ki; İstanbul’da ikamet ediyor, İstanbul’da siyaset yapsın. Türkkan bir dönem Bursaspor’da yöneticilik yapmamış mıydı? Bursa’da siyaset de yapabilir. Bugün kü konjektürde Akşener’in yanında olan Türkkan, Akşener’in partisinde de Kocaeli’de mi siyaset yapacak. Akşener döneminde değişen ne olacak? Göreceğiz.

Adalet mitingine katılım sayısı tartışma yarattı

25 günlük yürüyüşünü Maltepe’de mitingle sonlandırdı. Bu yürüyüşün adına Adalet yürüyüşü dediler. Kılıçdaroğlu’nun parti genel başkanlığı döneminde gerçekleştirdiği en etkili proje diyebiliriz. Proje talimatla oldu, dış güçlerin oyunu değerlendirmeleri yapılıyor. Böyle bir durum varsa yetkili organlar gereğini yapmalı. Mitinge katılım sayısını sorarsanız, ben size 175 bin diyenlerin komik duruma düştüğünü söyleyebilirim. 16 Nisan referandum sürecinde İstanbul’da hayır oylarının aldığı oyu yansıtan bir kitle miting alanındaydı diyebilirim. Bilmem anlatabildim mi? Sosyal medyada algı operasyonu yaptığını zanneden Ak trollerin Ak Parti’ye artık zarar verdiklerini, millete itici geldiklerini bir kez daha ortaya koyma zaruriyeti doğmuştur. Ak Parti’nin yetkili organları mitingi etüt etmişlerdir ve o gerçeğe göre hareket edeceklerdir zannediyorum.

15 Temmuz’da nöbetteyiz

15 Temmuz darbe girişimin yıl dönümündeyiz. Haince planlanan, milletin seçtiklerini bertaraf etmeye yönelik kara gecenin yıldönümündeyiz. İzmit Perşembe pazarı alanında hep birlikte demokrasiyi haykıralım, demokrasimizi güçlü kılalım. Bugün kü iktidara yapılana, millete rağmen dizayn çalışmalarına hayır diyelim meydanda olalım. Siyaset sadece seçimle millet tarafından dizayn edilsin. 

 

 

 

 

 

 

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.