SON DAKİKA

Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem
Hürriyet, İzmit İçin Büyük Kazanç
Kocaelispor Bu Tesislerde Kamp Yapacak
Cemalettin İNCE
mm

Allah Kuluna Beyin Niye Vermiş ?

Allah Kuluna Beyin Niye Vermiş ?
Bu haber 23 Şubat 2019 - 0:43 'de eklendi

31 Mart’ta sandığa gidecek, bölgelerimizdeki belediye reislerini seçeceğiz. Kocaeli’de yaşayan hemşehrilerimiz reisini neye göre seçecek? Hangi kriterlere bakarak seçecek? Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Bahçeli’nin zillet ittifakı çıkışına karşı seçmen tepki koyacak mı? İşte 31 Mart yerel seçimlerine giderken bunları değerlendireceğiz.

Bir kere şunu açık ve net ifade etmeliyim. Türk siyasetinde uygun bulmayacağımız üsluplar kullanılıyor. Millet İttifakı’na zillet ittifakı deniliyor. Millet İttifakı’na destek veren bu ülkenin vatandaşları neredeyse terörist ilan edilecek derecede üsluplara maruz kalıyor. Söylenen laf nereye gider, ona bakmak lazım. Millet İttifakı’na destek veren seçmenlerin içerisinde, Cumhur İttifakı’na destek veren Ak Partili MHP’li vatandaşların akrabaları, komşuları, kardeşleri var. Düşünebiliyor musunuz. Ak Parti’ye oy veren bir babanın oğlu Millet İttifakı’na destek veriyorsa zillet oluyor, terörist sınıfına giriyor. Böyle bir şey olabilir mi? Allah kuluna beyin niye vermiş. Beynini kiralaması için mi vermiş? Beynini yine yarattığı bir başka kuluna satsın diye mi vermiş? Babaya zillet demek, oğluna illet demek, kardeşine Cumhur demek de ne demek. Biz bölgelerimizde belediye başkanımızı seçeceğiz. Kim şehrimize daha iyi hizmet verir, ona bakacağız ve biz 16 yılın muhasebesini yaparak ona göre kararımızı vereceğiz. Bu durumun  kendisine destek vermeyen bu ülkenin vatandaşlarını bir çuvala atıp, çuvalın üzerine isim yazmakla değiştirilmeye kalkışılması son derece yanlıştır.

Şimdi Kocaeli’ye bakıyorum. Millet İttifakı’na destek verene Ak Parti’li kardeşim diyor ki; PKK’yla mı hareket edeceksiniz. Yapma kardeşim yapma. Millet İttifakı’na oy veren akrabana, komşuna bu hareketi yapma. Cumhur İttifakı’na oy veriyorsan ver. Ama Millet İttifakı’na oy verene de saygı duy, hazmet kardeşim.

HDP SEÇMENİ AK PARTİ’Yİ DESTEKLEMEDİ Mİ?

HDP ile çözüm süreci ile başlayan birliktelikte yaşananlardan size bahsetmeyeceğim. Şimdi size 2014 yerel seçimlerinde Dilovası’nda Ak Parti’nin nasıl seçim kazandığından bahsedeyim. 2014 yerel seçimlerinde Dilovası’nda teşvik-i mesaimiz çok oldu. O gün Ercan Dalkılıç yine Dilovası’nda iddialı adaydı. Karşısındaki Ak Parti Adayı Ali Toltar’la çekişiyordu. Dilovası’ndaki vatandaşlar şahittir. Toltar, Dilovası’nda seçimi HDP seçmeninin desteğiyle kazanmıştır. O gün kimse çıkıp da Ak Parti PKK’nın desteğiyle seçimi kazanmıştır dememiştir. Bugüne baktığımızda ise taşlar yerinden oynamış. HDP Dilovası’nda Dalkılıç’ı desteklediğini beyan etmiştir. Şimdi Dilovası’nda teröre karışmamış, terörle alakası olmayan vatandaşlara ne diyeceğiz. 2014’de Ak Parti’ye destek veren insanlara ne diyeceğiz. Bugün Dalkılıç’a destek veren insanlara ne diyeceğiz. Onları ne ilan edeceğiz.

Bakınız sizlere Dilovası örneğini verdim. Bu ülkenin namuslu, vatansever insanlarına kulplar takmaya kalkmanın kimseye faydası yoktur. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Ak Parti iktidarının doğru yapılan işlerine doğru diyen bu ülkenin bir vatandaşı olarak zillet, terörist yakıştırmalarını doğru bulmadığımı ifade ediyorum. Ak Parti içerisinde siyaset yapan veya yapmış insanların işi gerçekten zor. Yanlış söyleme bu yanlış diyemiyorlar. Benim amca oğlu millet ittifakına oy veriyor diye ben nasıl ona zillet derim diyerek öz eleştirilerini bile yapamıyorlar. İstisnai olarak da olsa bunun muhasebesini yapanları görüyorum.. Ülke siyasetinin olmazsa olmazlarından muhalefete bir isim verip ortamı germeyelim. Onlara zillet demeyelim. Sen git Ak Parti’ye oyunu ver. Sana bir şey diyen yok.

SAADET PARTİSİ’NİN HER YERDE ADAYI VAR

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Saadet Partisi’ni hedef göstererek HDP ile ittifak yaptıkları söylemi inandırıcı değil. Bugün Saadet Partisi Kocaeli’nin her bölgesinde adaylarıyla sahnede. İttifak yapan parti tek başına her yerde aday çıkartır mı? Diğer partiler Cumhur ve Millet İttifakı olarak aday çıkarırken, Saadet Partisi tek başına 1389 bölgede aday çıkarmış. Bu bir seçim rekoru.

Şimdi durum gayet açıkken, Saadet Partisi’ni HDP ile ilişkilendirmekte gaye nedir? İddialı bir Saadet, Cumhur İttifakı’nın planlarını bozuyor. Muhafazakar seçmenin Saadet Partisi’ne yönelmesinden çekiniliyor. Saadet Partisi’ni güçsüz iddiası olmayan bir parti göstererek seçmen akışını durdurma gayreti var. Saadet Partisi’ne başka kulplar takarak da basitleştirme çabası var.

Buna karşın ortada bir gerçek var. Saadet Partisi Kocaeli’de kendi adaylarıyla seçmenin huzurunda ve bu seçimlerde oy oranını arttıracak. Saadet Partisi Kocaeli’de adaylarıyla belediyeler kazanacak durumda ve iddialı.

 

 

Sevgiyle kalın. Tek Kocaeli’de Kalın.

 

 

 POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
HABER İHBAR