SON DAKİKA

Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem
Tansu Çiller’den Bağış Kampanyasına Destek
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Kocaeli’ye Müjde!

Ankette Öne Çıkan Detayları Açıkladı

Ankette Öne Çıkan Detayları Açıkladı

İYİ Parti lideri Meral Akşener il ziyaretlerini sürdürüyor. Akşener, bugün başlayan Balıkesir programı kapsamında ilk ziyaretini Sındırgı ilçesine gerçekleştirdi.

Balıkesir’in Sındırgı ilçesinde halka seslenen Akşener, konuşmasında yaptırdıkları ankete de değindi. Akşener, yaptırdıkları bir ankette % 73 oranında ekonomi ve işsizliğin öne çıktığını belirtti. Yapılan başka bir anket sonucunu da söyleyen Akşener, “Yeni bir anket yayınlandı onu biz yapmadık orada da insanlar FETÖ’nün siyasi ayağı kimdir sorusunu bilmediklerini söylediler. Yani bunun anlamı şu; devlet bir terör örgütüyle mücadele etsin, orada onlara verdiğimiz bir yetki var gereğini yapsın ama bizi de görsün” dedi.

ESNAF ŞİKAYETÇİ

Yaptığı esnaf ziyaretlerinin seçim olmadan, siyaset yapmadan, birilerini kötülemeden, kendilerini övmeden yapılan Türk siyasi tarihindeki ilk çalışma olduğunu belirten Akşener, esnafın sorunlarını şöyle anlattı: “Sadece dertlerinizi dinleyip, duyurmaktır bizim derdimiz. Geliri yüksek denilen illeri gezdim çocukluğumdaki fukaralığı gördüm. Esnaf Türkiye’nin bel kemiğidir. Esnaf en fazla istihdam yaratandır. Gezdiğimiz yerlerde elektrik, doğalgaz paralarından, Stopaj vergilerinden, maliyetin yüksekliğinden, alım gücünün düşmesinden çok şikayet var. Hayvancılar sütün para etmediğini et hayvancılığına dönüldüğü, yemin çok pahalı olduğunu, elektriğin çok pahalı olduğunu söylüyor. Buna karşılık tarımla meşgul olanlar ürünün pahalıya malolduğunu, mazotun, gübrenin, ilacın çok pahalı olduğunu söylüyor. Yapmaya çalıştığımız şey gerçek gündemi, işsiz gencin derdini, tencere kaynatamayan kadının derdini iktidara göstermektir.”

 

 

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
HABER İHBAR