SON DAKİKA

Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem
Hürriyet, İzmit İçin Büyük Kazanç
Kocaelispor Bu Tesislerde Kamp Yapacak

Aynur Şöhretli Yiğit, Devam Dedi

Aynur Şöhretli Yiğit, Devam Dedi
Bu haber 10 Mart 2019 - 0:11 'de eklendi

Mimar Sinan Mahallesi Muhtarı Aynur Şöhretli Yiğit; kendisine ait sosyal medya aracılığı ile bir açıklama yaptı.

‘Seçmenlerine’ açıklamada bulunan Aynur Şöhretli; yaptıkları çalışmaları anlattı; seçmenlerine düşen görevleri dile getirdi ve herkesi toplumsal sorumluluğa davet etti.

 

‘TEKRAR ADAYIM’

Mimar Sinan Mahallesi Muhtarı Aynur Şöhretli Yiğit; ” Yaklaştığımız yerel seçimlere kısa bir süre kala, yaşadığımız kentin nasıl şekilleneceğine oylarımızla belirleyeceğiz. Toplumumuz en güzel ve en iyi yönetim şekline layıktır. Yaşadığımız kentin hak ettiği yönetime kavuşabilmesi için, seçmenlerimize de önemli görev düşmektedir. Seçmenlerimizin bu konuda doğru kararı vereceklerini yürekten inanıyorum. Ülke genelinde yapılacak olan, yerel seçimlerin hayırlı uğurlu olmasını birlik berberlik içersinde geçmesini adayların gereksiz hırslara kapılmadan, yalan yanlış karalamalarda bulunmadan mücadelelerini sürdürmelerini temenni ediyorum. 2004 Yılında baş koyduğum gönül verdiğim Muhtarlık görevine siz seçmenlerimizden aldığım, güç ve güvenle tekrar talibim.”dedi.

İŞİMİ SEVEREK YAPTIM

Mimar Sinan Mahallesi Muhtarı Aynur Şöhretli Yiğit; ” Yürütmekte olduğum muhtarlık görevimin üçüncü dönemi dolmak üzere, göz açıp kapayıncaya kadar nasıl geçmiş on beş yıl dile kolay.

Yıl 2004 göreve büyük bir heyecanla başladım. Yıllar geçmede ilk günkü heyecanımdan hiç bir şey kaybetmedim. İşime hep dört elle sarıldım. İşimi severek yaptım. Muhtarlık görevi gönül işi bu işe gönül vermediyseniz, yapamazsınız, başarıya ulaşmazsınız tezini her zaman savundum. Neden muhtar olmak isteyişimi kendime sorduğumda muhtar olmak isteyişimin en büyük sebeplerinden biri olan, ihtiyaç sahibi ailelere yardım etmek yol göstermek olduğunu her zaman hatırladım. Gelen ihtiyaç sahibi ailelere mahallemizde oturma şartı aramadan elimden geldiğince yardımcı olmaya çalıştım.”dedi.

SOSYAL PROJELERDE YER ALDIK

Mimar Sinan Mahallesi Muhtarı Aynur Şöhretli Yiğit, ” Bunun mutluluğu ve hazzı çok büyük. Seçmenlerimizden aldığım güç ve güvenle görevimi her zaman layıkıyla yerine getirmeye çalıştım. Bizlere verilen yetkiyi en iyi şeklide kullanmaya gayret gösterdik.. Yönetici olmak demek tamamen katı kurallı olmamak olduğunu iyi niyet çerçevesinde inisiyatif kullanabilmek gerektiğini her zaman kendimize ödev bildik. Kamu Kaynaklarını büyük hassasiyetle etkin ve verimli kullanmaya çalıştık. Hizmetlerin yürütmesi konusunda açık adil ve müşfik olmaya özen gösterdik. Birliğimiz ve beraberliğimiz için, bizi biz yapan değerlere her zaman sahip çıkma yolunda çalışarak, toplum adına halk yararına yapılan, bir çok sosyal projelerde yer almaya çalıştık.

Birey olarak, toplumda hepimize görev düşmektedir.Gelişmiş ülkelere baktığımızda toplumsal sorumluluğun ne kadar önemli olduğunu açık ve net görmekteyiz.  Bu anlamda herkesi toplumsal sorumluluğa davet ediyorum.”dedi.

İŞTE BAZI ÇALIŞMALARIMIZ

Mimar Sinan Mahallesi Muhtarı Aynur Şöhretli Yiğit, ” 2004 yılında Muhtar Seçildikten sonra Mahallemizdeki sorunları önem sırasına göre tespit ederek, çözüm yolları aradık. Ptt, Bankalar ve ATM ‘lerin Mahallemize gelmesiyle ilgili gerekli girişimlerde bulunarak, Mahalle sakinlerimize hizmet verilmesini sağladık. Kızılay’la yaptığımız iş birliği neticesinde Mahallemizde kan bağışı kampanyası düzenleyerek, Kızılı’ya katkı sağladık.Çevremizde bulunan Kütüphanesi zayıf Okullara kitap toplayarak, destek verdik. Başarılı öğrencilere yardımsever Mahalle sakinlerimiz aracılığı ile ödüller verilmesi için köprü olduk. Türkiye ‘nin her köşesi bizim düşüncesi ile bir proje başlattık. Güneydoğu ilerine yardım, kampanyaları düzenledik. İhtiyaç sahibi ailelere gıda giyecek ve öğrencilere kırtasiye yardımı gönderdik. Engelli vatandaşlarımızda unutmadık. Mahallemizde oturma şartı aramadan, biri akülü olmak üzere 13 adet engelli aracı mavi kapak projesi ile temin ederek, ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırdık . Körfez ilçede faaliyet gösteren, Kısa adı KÖGİAD olan, Körfez Genç İş Adamları Derneğinin düzenlemiş olduğu eğitime destek projesine katkı sunduk. Mahallemizde oturma şartı aramadan, gelen tüm ihtiyaç sahibi ailelere yaklaşık 1000 Aileye sanayi kuruşları ve yardımsever vatandaşlarımız aracılığı ile gıda yardımları yapılması için aracı olduk. Buradan Sanayi Kuruluşlarımıza ve yardım sever vatandaşlarımıza mahalle sakinlerimiz adına teşekkür ediyorum. 23 Ekim 2011 tarihinde meydana gelen Van depremi nedeni ile bölgemize göç gelen depremzede vatandaşlarımızla ilgili Kocaeli genelinde yardım kampanyası başlattık. Öncelikle Mahallemize kayıt işlemelerini gerçekleştirdik. Barınma ihtiyaçları giderildikten sonra yardım alacakları kurumlara girişimleri yapıldı. Okul çağındaki çocukların eğitimden geri kalmaması için, bölge okullarına yerleştirilmelerine yardımcı olduk. Basın yolu ile bu ailelere yardım kampanyası başlattığımızı duyurduk. Başlattığımız kampanyası Kocaeli genelinde ses getirdi. Buradan Kocaeli basına ve kampanyamıza verdiği destekten yana teşekkür ediyorum.”dedi.

MAHALLEMİZLE KAYNAŞTIK
Mimar Sinan Mahallesi Muhtarı Aynur Şöhretli Yiğit ” Mahalle sakinlerimizle zaman, zaman İl içi ve il dışında olmak üzere Sosyal ve Kültürel geziler düzenleyerek mahalle sakinlerimizin birbirleriye kaynaşmalarını sağladık.

MAHALLEMİZ ALMANYA CASSEL BELEDİYESİ TARAFINDAN, KOCAELİ’DE PİLOT BÖLGE SEÇİLDİ

Çevre bilinci atık uygulama yönetimi atıkların ayrıştırılarak, ekonomiye geri kazanımı için, mahalle sakinlerimizle birlikte destek verdik. Mimar Sinan Mahallesi olarak, Pilot bölge olmanın gururunu mahalle sakinlerimizle birlikte yaşadık.

KATILDIĞIMIZ EĞİTİM SEMİNERLERİNDE MAHALLEMİZİ EN İYİ ŞEKİLDE TEMSİL ETTİK.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın Antalya’da düzenlediği eğitim seminerine katılarak, Çevre ve Şehircilik Bakanlığından Aldığımız sertifikayı mahallemize kazandırdık.
“Çevre Kanunu’nun 56. maddesi ‘herkes sağlıklı ve dengeli bir çevrede yaşama hakkına sahiptir’ denilmektedir.

Çevreyi geliştirmek, çevre sağlığını korumak, çevre kirlenmesini önlemek devletin ve vatandaşın ödevidir. Bu bağlamda biz yerel yöneticilere görevler düşmektedir. Aldığımız eğitimin amacına ulaşması için, bölgelerimizde yapacağımız çalışmalar büyük önem arz etmektedir.

Daha yaşanabilir bir çevre için, hep birlikte el, ele vereceğiz.

Kadın Muhtarlar Akademisi eğitim programına katılarak, sertifikamızı aldık.

İçişleri bakanlığı işbirliği ile Bandırma Kaymakamlığı, Bandırma Muhtarlar Derneği ortaklaşa düzenleği eğitim semineri 4 gün sürdü. Türkiyenin çeşitili illerinden katılan, kadın muhtarların eğitim programı oldukça verimli geçti. Bu programa katılan, 6 kadın muhtarımızın yurt dışı eğitim programına katılacağı ve bu 6 kadından biri şahsımızın olması mahallemizde sevinçle karşılandı.

ÖDÜLLÜ MAHALLE OLMANIN GURURUNU YAŞADIK.

Mahallemize kazandırdığımız iki ödül çalışmalarımızın ve hizmetlerin karşılığı olarak, bizlere geri döndü. Kocaeli’de bir ilke imza atarak, aynı yıl içersinde hem il bazında hem de ilçe bazında yılın muhtarı olduk. Mahallemize ödül kazandırmanın gururunu yaşadık.

TÜRKİYE’NİN DÖRT BİR KÖŞESİNDE GÖREV YAPAN, MUHTARLARIMIZLA KAYNAŞTIK.

Halen Türkiye Muhtarlar konfederasyon, Yönetim Kurulu üyesi ve Türkiye genelinde varlığını sürdüren Kadın Muhtarlar Derneği üyesiyim. Muhtarlarımızın iller arası yapmış oldukları istişare ve eğitim seminerlerine katılım sağlayarak, iller arası dostluklarımızı pekiştirdik.

Buradan Türkiye’nin dört bir köşesinde görev yapan, tüm muhtar arkadaşlarıma Önümüzdeki Yerel Seçimlerde başarılar diliyorum.POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
HABER İHBAR