..."/> Başkan Özhan İmre Açıklama Yaptı | TEK KOCAELİ GAZETESİ
TARİH 25.02.2018 SAAT 08:19:48

14.02.2017 Salı - 23:58

SAVDES-SENSAVDES-SEN Kocaeli Şubesi 17 Şubat terör saldırısını unutmadı. SAVDES-SEN Kocaeli Bölge Şube Başkanı Özhan İmre imzasıyla açıklama yapıldı.

SAVDES-SEN Kocaeli Şubesi tarafından yapılan açıklamayı yorum yapmadan kamuoyunun bilgisine sunuyoruz.

 

İŞTE YAPILAN AÇIKLAMA

17 Şubat Çarşamba akşamı 28 vatan evladı, onurlu, şerefli devletin memurları, askerleri evlerine ve ailelerine ulaşamadı. Bizler gibi onlarda mutlu bir gelecek istiyorlardı. Onlarda tıpkı kendilerinden önce şehit olmuş vatan evlatları gibi, aileleri ve çocukları ile umutlu ve mutlu yarınlar istiyorlardı. Ama olmadı…

Kahpe terör; tıpkı daha önceki hain saldırıları gibi bir saldırı ile onları yaşamdan kopardı.

Bizler Milli Savunma Bakanlığı ve Türk Silahlı Kuvvetlerinde çalışmaktan onur duyan ve hiçbir özveriden kaçınmadan, milletin ve devletin bekası, birliği ve bütünlüğü için çalışan, vatan ve millet sevdası ile dolu bu devletin memurlarıyız. Bizler, ülkemizin son yıllarda için de bulunduğu terör ortamının, ülkemiz geleceğine ciddi zararlar verdiğini ve vermeye de devam ettiğini görüyoruz.

Misakı Milli ile sınırları çizilmiş vatanımızda, uzun yıllardır kan dökülmüş ve bu uğurda pek çok vatan evladı şehit olup ebediyete intikal etmiştir. Aileler, ocaklar sönmüş, boynu bükük evlatlar geride kalmıştır. Bu gidişe dur deme zamanı çoktan geldi de geçiyor. Hep beraber tek yumruk olarak teröre dur demek zorundayız. Unutulmamalı ki; bu makûs talih bizler için de bir gün söz konusu olabilir.

TERÖR, bilinmelidir ki; ırk, cins, dil, din ayrımı yapmadığı gibi, toplumun her kesimini şu ya da bu şekilde baskı altına almaya, zarar vermeye, ailelerimizin ve çocuklarımızın geleceğini olumsuz yönde etkilemektedir.

Terörün hedeflediği gibi ayrılmış, birbirine düşman bir toplum olmamalıyız. Her gün bir önceki günden daha çok birbirimize sahip çıkıp, vatanımızın birliği ve bütünlüğü için çalışmalıyız.

Devlet otoritesinden de, vatandaşların içine düştüğü kaygı ortamından çıkartacak barışçıl programlı birlik ve beraberliğe yönelik politikalar üretmesini ve uygulamasını bekliyoruz.

DEMOKRATİK KİTLE ÖRGÜTÜ olarak bizler; terör olaylarına, ülke insanlarımızın maruz kaldığı acı ve ıstırap dolu hallerine kayıtsız kalamayız. Toplumumuzun bilinçlenmesi ve ülkemizde olan bitene kayıtsız kalmaması adına üzerimize düşen görevleri yerine getirmeye devam edeceğiz.

Malum terör saldırısından sonra, Sendikamız hayatını kaybeden ve yaralanan mesai arkadaşlarımız için bütün imkânları ile seferber olmuştur. Her koşulda mağdur olan arkadaşlarımıza destek vermeye de devam edeceğiz.

Milli Savunma Bakanlığı ve Türk Silahlı Kuvvetlerinde görevli Devlet Memurları tarafından kurulan SAVDES-SEN Sendikamız olarak, 17 Şubat 2016 tarihinde mesai arkadaşlarımıza yönelik alçakça yapılmış terör saldırısını nefret ve şiddetle kınıyoruz.

Şehit olan arkadaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyor, keder içindeki ailelerine baş sağlığı ve sabırlar diliyoruz.

Milletimizin ve camiamızın başı sağ olsun.

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.