..."/> Bekaert Fabrikasında Neler Oluyor ? | TEK KOCAELİ GAZETESİ
TARİH 25.02.2018 SAAT 08:23:15

09.02.2017 Perşembe - 17:56

Bekaert fabrikasında, işyeri temsilcileri işçi iradesi hiçe sayılarak Birleşik Metal-İş Sendikası tarafından görevden alındı.

Bekaert fabrikasında işyeri temsilcilerinin görevden alınması ve oluşan büyük tepki sonrasında gazetemize ulaşan bir grup işçi Bekaert fabrikasında yaşanan olayları anlattı.

bekaert-cropBirleşik Metal-İş yönetiminin, Bekaert fabrikasında geçtiğimiz günlerde 3 temsilciyi birden disiplin soruşturması gerekçesi ile görevden aldığını belirten işçiler 12 gün boyunca süren greve öncülük yapan işyeri temsilcilerinin görevden alınmasına tepki gösterdiler.

Demokrasi, insan hakları ve işçi sınıfının iradesini üstün tutan anlayışa sahip olduklarını her defasında dile getiren Birleşik metal’in söylem ve eylemlerinin örtüşmediğinin altını çizen işçiler, keyfi gerekçeler ile temsilcilerin görevden alınması durumunda sendikadan istifa etmeyi dahi seçenek olarak görüyorlar. Son bir kaç gündür patlak veren keyfi yaklaşım ve yaratılan suni gerekçeler ile görevden almalar nedeniyle Bekaert işçileri tek vücut oldu ve temsilcilerine sahip çıkmak için sendika binasında toplanarak söz-yetki-karar hakkı” işçinindir diyenler, şimdi tüzük aldatmacasıyla işçi iradesini tanımadıklarını gözler önüne seriyorlar ifadesinde bulundular

Kararlı tutumunu sergileyen fabrika çalışanları Bekaert’te söz, yetki ve karar hakkının sadece ve sadece işçinin olduğunu belirterek bunun dışındaki hiçbir iradenin işçinin iradesi olmayacağının altını çizdi. İşçiler tüm fabrika çalışanlarını sakat sendikal anlayışa karşı işyeri temsilcilerine sahip çıkmaya davet ettiler.

 

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 3 yorum bulunmaktadır.