SON DAKİKA

Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem
Liman Değil, İskeleymiş, Yalan Konuşuyorlar
İYİ Parti İzmit’te Tek Adaylı Kongre

Beklenen Tarih Belli Oldu

Beklenen Tarih Belli Oldu

AKP’nin kesin ihraç talebiyle disipline sevk ettiği Ahmet Davutoğlu ve 3 AKP’li isme ihraç tebligatının ulaştığı bildirildi. Davutoğlu ve ekibinin ihraç gerekçelerini inceleyip duruma göre bir basın toplantısı düzenlemesi bekleniyor.

Gazete Duvar’da yer alan habere göre, MYK’nın ihraç kararı savunma yapmaları için ilgili 4 siyasetçiye gönderildi. Tebligatlar eski Başbakan Davutoğlu ve eski Genel Başkan Yardımcısı Üstün’e ulaştı.

Edinilen bilgiye göre 4 siyasetçi AKP tüzüğünün kesin ihraçları düzenleyen 117. maddesi 7 fıkrasındaki “Parti Yöneticileri, Üyeleri veya Parti tüzel kişiliği hakkında basın yayın araçları ile kamuoyu önünde gerçek dışı haber yaymak, iftira, hakaret, karalama veya küçük düşürücü beyanlarda bulunmak” ile suçlanıyor.

Bunun için Ankara ya da İstanbul’da çarşamba günü (11 Eylül 2019) bir toplantı yapılması bekleniyor. Toplantıda ihraç kararlarıyla ilgili yazılı-sözlü savunma, savunma yapmama ile savunma yapılmayacaksa bunun gerekçelerini basın toplantısı ile açıklama gibi seçenekler masaya yatırılacak.

Alınacak tutumun da bir basın toplantısı ile açıklanması bekleniyor.

 

YENİÇAĞ

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
HABER İHBAR