..."/> Bilnet yeni döneme hazır | TEK KOCAELİ GAZETESİ
TARİH 17.01.2018 SAAT 03:52:19

16.12.2017 Cumartesi - 14:21

2018-2019 yılında eğitim öğretim hayatına başlayacak olan ve AK Parti İzmit geçmiş dönem Başkanı Ali Korkmaz’ın işletmesini üstlendiği Bilnet Okulları’nın, bugün Ramada tanıtımı yapıldı. Programda yapılan sunum ile okulun eğitim ve öğretim sistemi anlatıldı.

Toplantıya Bilnet’in kurucusu Ali Korkmaz, okul müdürü Yasemin Demirkol, Bilnet İlköğretim Okulları Koordinatör Fatma Tuğcu, Bİlnet Anaokulları Bölüm Başkanı Nagihan Pişirir, Bilnet anaokulları İngilizce Bölüm Başkanı Esra Nur Sultan, Yabancı Diller Koordinatörü Tuğçe Ece, İlkokulları Eğitim Koordinatörü Seçil Kara, PDR Birimi Koordinatörü Seda Genç, Bilnet Okulları Halkal İlişkiler Koordinaörü Canan Hatunoğlu, Türkçe Bölüm Başkanı Nebihe Çiğdem Gülsever, Matematik Bölüm Başkanı Tolga Doğan, Sosyal Bilgiler Bölüm Başkanı Emel Karaismailoğlu, Fen bilimleri Bölüm Başkanı Çağlayan Karakoç, Teknoloji-Sanat-Spor Derleri Bölüm Başkanı Nihal Tomar, İngilizce Program Planlayıcısı Aziza Seçer ile 200’e yakın veli katılım sağladı.

YENİ NESLE AYRICALIKLI BİR YOL

Programda konuşma yapan Okul müdür Yasemin Demirkol, “Elde ettiğimiz başarılarla dolu tecrübeleri Türkiye’nin markası olan Bilfen okulunun tecrübelerini Bilnet’le birleştirerek taçlandırıyoruz. Böylesine büyük bir hizmeti Kocaeli’ye getirmenin sorumluğunu ve mutluluğunu taşıyoruz. Ayı hedef ve disiplinle 2018-2019 eğitim ve öğretim döneminde hizmet vermeye başlayacaktır. Bilfen’in eğitim sistemiyle yetişmiş, alanında uzman kadrosuyla yapılandırılmıştır. Kocaeli’nin en güçlü kadrosuyla, öğrenci ve velileriyle büyük bir aile olacaktır. Bu ailenin özverili çalışmaları, mükemmeli arayan nesle ayrıcalıklı bir yol çizecektir” ifadelerini kullandı.

EĞİTİME KATKI SAĞLAMAK HEDEFLENİYOR

 Okul, Tepeköy Mahallesi, İnebolu Sokak No: 2 İzmit Bayındırlık Kalıcı Konutları’nda bulunuyor. Yahya Kaptan Mahallesi’ne dakika uzaklıkta, 5 bin metre kare alana inşa edildi ve 12 bin metrekarelik kapalı alanı bulunuyor. İçerisinde havuzu, spor salonu (4 farklı spor salonu) etkinlik alanlarıyla ve 58 derslikli bir kampüs.2018-2019 eğitim öğretim yılında okul öncesi 6 sınıf, ilkokul 20 sınıf, ortaokul 18 sınıf, Anadolu ve fen lisesine ait 14 sınıf ile toplamda 1368 kontenjanlı okul öğretim faaliyetlerine başlayacak. 3 bilişim sınıfı, 4 müzik dersliği, 3 görsel sanatlar dersliği, 4 spor salonu, 3 kütüphane, 300 kişilik konferans salonu, teknoloji tasarım derslikleri, laboratuarlar ve hobi bahçesi ile öğrencilere hem sosyal, hem eğitim olarak katkı sağlamayı hedefliyor. Yenişehir Mahallesi Dönmez Sokak No: 22 adresinde (Konak Hastanesi sokağında) bulunan kayıt ve irtibat bürosundan detaylı bilgi ve erken kayıt fırsatları için bilgi alınabilir.

HABER: İREM DEMİR

 

 

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.