SON DAKİKA

Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem
Başkan Hürriyet, Bu Sözlerle Kent Esnafına Sahip Çıktı
Kabine Revizyonunda Bakanlık İçin İsmi Geçenler…

Binlerce Mahkuma Af Geliyor

Binlerce Mahkuma Af Geliyor

Ak Parti, infaz düzenlemesini Meclis Başkanlığı’na sundu.

Ak Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, TBMM Başkanlığı’na sunulan infaz düzenlemesine ilişkin açıklamalarda bulundu.

TBMM’de düzenlenen basın toplantısında, Özkan pakette 70 madde olduğunu belirtti. İnfaz düzenlemesinde toplamda 90 bin kişi düzenleme kapsamına girerken, 65 yaşını doldurmuş yaşlılar, 0-6 yaş çocuğu olan anneler ve kendisine bakamayacak hastaların konutta infazı düzenlemesi de getirildi.

Özkan şu açıklamalarda bulundu:

“İnfaz hukukunun temel prensipleri dikkate alınarak infaz adaletini hedefledik. İnfaz düzenlemesi zor bir alandır. Bu alanda özellikle milletimizin rehberliği bize yol gösterici olmuştur”

“Cinsel suçlar, uyuşturucu, kadına karşı şiddet, cinayet ve terör suçları bu kapsamın dışına çıkarılmıştır. Kalıcı düzenlemeler getiriyoruz. Terör suçları, cinsel suçlar, uyuşturucu madde ticaret suçu, kasten adam öldürme suçu, kadına karşı şiddet suçu hariç olmak üzere, diğer suçlar bakımından kalıcı infaz oranı 1/2 olarak düzenlenmiştir. Çıkar amaçlı suç örgütü kuranlarla ilgili cezalar artıyor”

“Kapsamdaki suçlara kalıcı infaz oranı yüzde 50 olarak düzenlendi. 2 yıllık denetim süresini 3 yıla çıkartıyoruz. Denetim serbestlik ceza ile orantılı olacak”

Yaklaşık 45 bin kişi bundan yararlanıyor. Salgın hastalık nedeniyle cezaevinden çıkacaklarla beraber bu sayı yaklaşık 90 bine yaklaşıyor”

 

 

 

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
HABER İHBAR