SON DAKİKA

Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem
Hürriyet, İzmit İçin Büyük Kazanç
Kocaelispor Bu Tesislerde Kamp Yapacak
Cemalettin İNCE
mm

‘Bizim Tahir’ Hoca Ne Konuşuyor?

‘Bizim Tahir’ Hoca Ne Konuşuyor?
Bu haber 10 Mart 2019 - 2:03 'de eklendi

Siyasiler bazen konuşur konuştuğunla kalır. İçi dolu olmayan konuşmalar yapar. Bugünlerde Ak Parti’de bazı isimler mantığa uymayan, doğru olmayan konuşmalar yapıyor. Belediye Başkan Adayı çıkıyor, milleti şaşırtan bir ifade kullanıyor. Yine bir belediye başkan adayı çıkıyor, telefon numaramı değiştirmeyeceğim vaadi veriyor. İnsan duyduğu sözler karşısında şaşkınlığını gizleyemiyor.

Bugünlerde ‘Bizim Tahir’ Hoca, seçim çalışmalarında belediyeleri batmış halde aldıklarından bahsediyor. Bunlara belediyeyi verin 2 ay idare edemezler diyor. Tahir Hoca’nın bu sözlerini duyup da şaşırmamak elde değil. Öyle konuşuyor ki; kendileri belediyeleri daha yeni yönetmeye başlamış zannedersiniz. 16 yıl, kenti muhalefet yönetmiş zannedersiniz. 31 Mart seçimlerinde milletin önüne çıkmış, Kocaeli’yi yönetmeye talip olmuş bir isimden, bu sözleri duyup da kendisine aklıma gelen deli soruları sormadan yapamazdım.

Tahir Büyükakın, Kocaeli’nin en borçlu belediyesini yönetmeye talip olduğunun farkında mıdır? Belediye seçimleri ilk kez kazanıldığında, muhalefetten devraldıkları belediyelerin borçlarını, belediye önüne koydukları tabelalarda yayınladıklarını unutmuş mudur? Belediyelerin bugünkü borçlarını belediye binalarının önlerinde sergilemeyi düşünmekte midir? 16 yıl bu kenti kimin yönettiğinin idrakında değil midir? Bugün batık belediyelerin mimarları belliyken, hafızaları yıllar öncesine yönlendirme girişimi nedendir? Tahir Hoca, belediyelerin zor durumda olduğunu görmekte olup, 16 yılda yaratılan tahribatın faturasını, 16 yıl yönetenleri es geçip muhalefete neden yıkma çabası içerisindedir.

Millet, Tahir Hoca’dan 16 yıl sonunda enkaz haline gelen belediyeyi ayağa kaldıracağına dair sözler beklerken, 16 yılda vizyon projelere imza atamamış belediyenin, kendisi döneminde vizyon projelerle tanışacağı sözlerini duymak isterken, Tahir Hoca’nın 16 yıl bu kenti muhalefet yönetmiş gibi belediyeyi batırmışlar edebiyatı yapmasının hiç bir anlamı yoktur. Sayın Valimizden bu kentin insanı olarak, akla ve mantığa uygun dolu sözler beklediğimizi ifade etmek isterim.

Biz samimiyet tevazu diyenlerden, samimi sözler, gerçeğe uygun ifadeler bekleriz. Aksi takdirde gönül belediyeciliği sözlerinizin de askıda kalacağını belirtmek isteriz.

BÖYLE VAAT OLUR MU?

Bir belediye başkan adayı düşünün. Bir vaatte bulunsun. Ey halkım telefon numaramı değiştirmeyeceğim. Böyle bir vaat olur mu? Millet telefon numaranıza hasret değil ki. Millete hizmete aç. İşsiz gençler çözüm bekliyor. İzmit’i ayağa kaldıracak projeler bekliyor. İzmit’te ekonomik sıkıntılar nasıl çözülecek, esnaf nasıl düzlüğe çıkacak onları bekliyor. Telefon numaranızı değiştirmişsiniz, değiştirmemişsiniz, sizin bileceğiniz iştir. 2019 Türkiyesi’nde telefon numaramı değiştirmeyeceğim diye bir ifade kullanmak çok basit kaçıyor. Ak Parti İzmit Adayı Sibel Gönül’e, Ak Parti Kadın Kolları Genel Başkanlığı’ndan ayrıldığı günden bugüne geçen zaman yaramamış. Gönül adeta siyasetten uzak kalmakla siyaseti unutmuş.

AK PARTİ İLÇE BAŞKANI’NA BAK

Ak Parti Kandıra İlçe Başkanı Erol Ölmez, Kandıra’ya ne yaptıklarını, önümüzdeki dönem kazanırlarsa ne yapacaklarını anlatacağına, rakibine çamur atarcasına sözler sarfetmiş. Yalova’da ne yaptıklarını biliriz, bunlar mı hizmet verecek tarzında sözlerle insanların hafızalarını karıştırmak ve buradan artıya geçmek adına ifadeler kullanmış. Bu sözleri duyduğunda insan, sormadan geçemiyor. Ak Parti kimlere kalmış. Bunlar bu kafayla mı Kandıra’yı yönetecekler. Yıllardır elinizde olan Kandıra’ya ne yaptınız? Kandıralıya ne verdiniz? Bunlar konuşulacağına basitleşmiş sözcükler gündeme getiriliyor. Ah Kandıralı ah. Sen bunlara kaldıysan sen hizmeti daha çok beklersin. Onlar da der ki; nasılsa bize oy veriyorlar. Sen olduğun yerde kalmaya devam edersin.

 

 

 

 

 



POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
HABER İHBAR