SON DAKİKA

Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem
Milli Dayanışma Kampanyasına Şok Tepki
Bağış Kampanyası Başlatan Belediyelere ŞOK!

Borç İsteyen Bir Türkiye’ye Alıştırılmıştık

Borç İsteyen Bir Türkiye’ye Alıştırılmıştık

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ak Parti Kocaeli İl Gençlik Kolları 6. Danışma Meclis Toplantısı’na katıldı.

Kocaelilere Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın selamlarını ileten Soylu yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı:

“Bizim gençliğimizde, çocukluğumuzda, ülkeyi yönetenler, hakim zümre ‘Çocuk yapmayın.’ derlerdi. Nüfus planlaması kampanyaları yaparlardı. Oysa siz ‘En az üç çocuk.’ diyen, kalabalık olmaktan korkmayan, bu ülkeyi güçlü görmek isteyen bir liderin yanında siyaset yapıyorsunuz.

BİZ YAPARIZ DEMEYE ALIŞMIŞ BİR TÜRKİYE’DE YAŞIYORSUNUZ

Döviz operasyonlarıyla teslim alınmayan, dünyanın en büyük projelerine talip olan, ‘Biz yaparız.’ demeye alışmış bir Türkiye’de yaşıyorsunuz. Kendi silahını, tüfeğini, tankını, helikopterini, insansız hava aracını yapan, ‘Arabamı, uçağımı nasıl yaparım?’ diye hesap yapan bir ülkede siyaset yapıyorsunuz.

ADIMLARI KİMSEYE SORMADAN ATABİLEN BİR TÜRKİYE’DE SİYASET YAPIYORSUNUZ

Doğu’yu, Avrupa’ya bağlamak için Marmaray’ı, Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nü, tüp geçitleri inşa eden, Türk Akım’la dünya enerji piyasasında söz sahibi olan bir Türkiye’de siyaset yapıyorsunuz. Batı’yı, Avrupa’yı elbette önemseyen ama dünyanın bu kadar küçük olmadığını da bilen, fırsatlarını, ilişkilerini özgürce yöneten, kendi güvenliği için gerekli gördüğü adımları kimseye sormadan atabilen bir Türkiye’de siyaset yapıyorsunuz.

DÜNYANIN HER KÖŞESİNDEN BORÇ İSTEYEN BİR TÜRKİYE’YE ALIŞTIRILMIŞTIK

Oysa biz ‘Ülkemizin makus talihi.’, ‘Biz yapamayız.’, ‘Ne de olsa yerli malı.’ gibi laflara alıştırılmıştık. Biz dünyanın her köşesine yardım eden değil, dünyanın her köşesinden borç isteyen bir ülkeye alıştırılmıştık. Biraz başımızı kaldırırsak, özümüze dönersek, altyapımıza birilerinin hoşuna gitmeyen yatırımları yaparsak, her 10 yılda bir darbelerle, muhtıralarla uyarılmaya alıştırılmıştık.  Millet, iktidarı kendi oyuyla kendi evladına verirdi, onlar gazete manşetleriyle olmazsa vesayet kurumlarıyla olmazsa darbe anayasalarıyla o da olmazsa darbelerle muhtıralarla geri almaya çalışırlardı. Terörün, anarşinin kumandası birilerinin ellerindeydi. Ne zaman Türkiye biraz kalkınmaya başlasa karanlık cinayetler, faili meçhuller, terör eylemleri patlak verirdi. Her şehirde üniversite yoktu. Ülkenin ancak üçte birinde havaalanı vardı. Sadece gidiş geliş yollara otoban derlerdi de bu altyapıyla ekonominin kalkınacağı günü beklerdik.”

KİŞİ BAŞINA 25 BİN DOLAR MİLLİ GELİR HEDEFİ OLAN TÜRKİYE

Bakan Soylu, kişi başına 25 bin dolar milli gelir hedefi olan, yollarını üçe katlamış ve ekonomisi buradan güç alan, küresel terör örgütleriyle eş zamanlı mücadele eden ama en küçük bir sarsıntı yaşamayan, ölümden kaçan milyonlarca insana kucak açmış ama sarsılmamış, dünyanın en çok yardım yapan ülkesi olan bir Türkiye tablosunda yaşanıldığının altını çizdi.

Bugünlere kolay gelinmediğine işaret eden Soylu, “Türkiye bugün benim yaşadığım Türkiye’den, sizin yaşadığınız güçlü, umut dolu, muktedir bir Türkiye tablosuna gelebilmişse, bu netice, AK Parti kadrolarının alın terinin, liderinin dirayetinin ve mücadelesinin eseridir. Allah sizlerden de sizleri bu çatı altında toplayan Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dan da ona destek veren aziz milletimizden de razı olsun.” diye konuştu.

EV ZİYARETLERİ BU PARTİNİN EFSANESİDİR

Bu seçim sizin seçiminizdir diyen Soylu, “Bu partinin 16 yıl sonra kan kaybedeceğini zannedenlere, tokat gibi bir cevap vereceğiniz seçimdir. Bugünden itibaren hiç durmadan anlatın. CHP belediyelerinde yaşanan yolsuzlukları, iş bilmezlikleri, su baskınlarını, beceriksizlikleri; HDP belediyelerindeki terör örgütü istismarlarını anlatın. Hem gençlere hem kadın kollarımıza sesleniyorum, ev ziyaretleri bu partinin efsanesidir. O efsane yeniden sahaya inmelidir” dedi.  Kocaeli’nin girip çıkmadık mahallesi, eli sıkılmadık vatandaşı kalmamalıdır. Ben Kocaeli’nin gençlerine güveniyorum. Cenab-ı hak yar ve yardımcınız olsun” dedi.

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
HABER İHBAR