SON DAKİKA

Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem
Umre Ziyareti Yapılacak mı?
Üniversite Sınavlarına Girecekler Dikkat!

Bu Meslek Lisesi Elektrik Enerjisi Üretti

Bu Meslek Lisesi Elektrik Enerjisi Üretti

Ali Nuri Çolakoğlu Çelik İhracatçıları Birliği Anadolu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi öğrencileri Tasfiye işletme müdürlüğü’nün enerjisini bedavaya getirdi. Okulun yenilenebilir enerji teknolojileri alanı öğrencileri güneş panelleri kurarak enerji üretimini sağladılar.

Okulun bölüm öğretmenleri Fatih Akçay ve Sayim Yıldız’ın gözetiminde sistemi kuran Gökay Caner,Mertcan Özbakar ve Hüseyin Can Çiftçi seçtikleri bölüm’den çok memnun olduklarını öğretmenlerinin eşliğinde çok şeyler öğrendiklerini ve bunları uygulayabilecekleri alanları şimdiden bulmalarının kendileri için bir tecrübe olduğunu ifade ettiler.

Ali Nuri Çolakoğlu Çelik İhracatçıları birliği anadolu teknik ve endüstri meslek lisesi müdürü Muharrem Karakoç okullarının döner sermayesi aracılığı ile arzu eden kurum ve kuruluşlara sistemi kurarak elektrik enerjisi üretimini sağlayabileceklerini ifade etti. Karakoç tüm dünya ülkelerinin arayış içerisinde olduğunu ve yeşil enerji olarak değerlendirilen güneş enerjisinden,rüzgar gülleri aracılığı ile enerji üretimini tercih ettiklerini ifade ederek bu konuda eğitim veren bölüm öğretmenlerinin ve yetişen öğrencilerinin oldukça başarılı olduğunu ifade etti. Diğer taraftan kendilerini tercih ederek sistemi işletmelerine kurduran tasfiye işletme müdürlüğünün müdürü Meral Ekiciye de çok teşekkür ettiklerini ifade etti.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
HABER İHBAR