SON DAKİKA

Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem
İdlib’de 29 Askerimiz Şehit
Derinceli Esnaf Evinde Ölü Bulundu

Büyükakın Körfez İlçesindeydi

Büyükakın Körfez İlçesindeydi

Körfez ilçesinde bir dizi ziyaretlerde bulunan Büyükakın, “Halkımızın önceliği bizim de önceliğimizdir, herkesin hayatına dokunacak işler yapacağız” vurgusu yaptı.

Ak Parti Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, seçim çalışmalar kapsamında Körfez ilçesinde ziyaretlerde bulundu. İlk ziyaretini Körfez Esnaf ve Sanatkârlar Odası’na yapan Büyükakın’a, Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, AK Parti Körfez İlçe Başkan Vekili Ramazan Tuna ve ilçe yönetimi eşlik etti. Körfez Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Yahya Öztürk, AK Parti Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı Büyükakın’ı yakından tanıdıklarını belirterek “Vatandaşlarımızın sıcak ilgisi, sizin önümüzdeki seçimde başarılı olacağınızı ortaya koyuyor, biz de buna gönülden inanıyoruz” dedi.

“EVİNİZE HOŞ GELDİNİZ”

Daha sonra Ticaret Odası’nı ziyaret eden Büyükakın’ı Ticaret Odası Başkanı Recep Öztürk ve Ticaret Odası yöneticileri tarafından karşılandı. Büyükakın’ı “Evinize hoş geldiniz” diyerek selamlayan Öztürk, “Geçmiş tecrübelerinizle büyük hizmetler yapacağınıza inanıyoruz” dedi. Kocaeli’nde 200 bin kamyonluk bir hareketlilik olduğunu, bu kamyonların yüzde 65’inin Kocaeli’nde durduğunu anlatan Büyükakın, “500 milyar dolarlık ihracat hedefinin yakalanabilmesi için ulaşım kanallarının tamamında bir planlama yapılması gerekiyor. Kuzey Marmara Otoyolu ve yeni tren hattı gibi alanlar düşünülmeden hareket edemeyiz. Bu konuları Ulaştırma Bakanlığımızla birlikte çalışacağız” diye konuştu.

“HERKESİN HAYATINA DOKUNACAK İŞLER YAPACAĞIZ”

Körfez’de bulunan Deniz Ticaret Odası’nı da ziyaret eden Büyükakın’ı Deniz Ticaret Odası Başkanı Av. Vedat Doğusel ve yönetim kurulu üyeleri karşıladı. Deniz Ticaret Odası üyeleriyle sohbet eden Büyükakın, deniz taşımacılığının önemine değinmeyi ihmal etmedi. Birliktelikte “Halkımızın önceliği bizim de önceliğimizdir” diyen Büyükakın, “Herkesin hayatına dokunacak işler yapacağız” vurgusunu yaparak, kent nüfusunun her yıl 50-60 bin kişi arttığını da belirterek, Türkiye’ye model olacak belediyecilik çalışmaları yapacaklarını da sözlerine ekledi. Ziyaretler görüş alışverişlerinin ardından sona erdi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
HABER İHBAR