SON DAKİKA

Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem
Siz Kaybettiniz, İzmit Kazanıyor
Ak Parti İl Başkanları’na Flaş Mesajlar

Çalışanlar Canından Bezdiriliyor

Çalışanlar Canından Bezdiriliyor

Memur-Sen Konfederasyonuna bağlı Sağlık-Sen Kocaeli Şube Başkanı Erdal YILDIRIM, 112 Acil Sağlık Hizmetlerinde yaşanan nöbet listeleri karmaşasını dile getirdi.

Başkan Yıldırım yaptığı açıklamada, 24 saat görev yapan 112 ASHİ çalışanlarımız, Başhekimlik tarafından haziran ayı nöbet listeleri ile farklı uygulamaya geçilmek istenmektedir. Fazla mesai ücreti ödenmemesi adı altında başlatılan bu uygulama ile nöbet muafiyeti olan (süt izinli veya gebe) personel ile nöbetli çalışan personel arasında çatışma oluşturmaktadır.

Çalışma Bütünlüğü Sağlanamıyor!

112 istasyonlarımızda çalışan personel 24 saat esaslı nöbet tutmakta iken , nöbet muafiyeti olan personel ise gündüz mesaisi ile görevini sürdürmekte idi. Başhekimlik tarafından çıkarılan yeni uygulama ile nöbet muafiyeti olan personelin çıkış saatine göre, yeni nöbete gelecek personelin mesai saatinin belirlenmesi istenmektedir diyen Yıldırım, çalışma saatlerindeki farklılık nedeniyle çalışma bütünlüğü sağlanamamaktadır, dedi.

Yıldırım, ağır iş yükü altında ezilen 112 çalışanlarımız, karmaşık çalışma saatleri ile çalışma düzenleri iyice bozulmak istenmektedir. Personel sayısı yetersiz istasyonlarımızda nöbet sayıları artarak personelin iş yükü günden güne artacak, istasyon işleyişi ve işler sekteye uğrayacaktır. Bu uygulamanın aile yaşantısını eş ve çocuklarını da olumsuz etkileyeceğini aktaran Yıldırım, emziren anneye il dışı nakil görevi verildiğinde çocuğun bakımını kim sağlayacak sormak istiyorum? Bebeğin sütünü kesmek isteyen Başhekim’e bu sütü kestirmeyiz !

Çalışanlar Canından Bezdiriliyor!

Çoğu ildeki 112’lerde bu uygulamaya geçilmeye çalışılmış, fakat yanlış olan bu uygulamadan vazgeçilmiştir diyen Yıldırım, Kocaeli’de bir yıl önce bu uygulamaya geçmek istediler biz sendika olarak karşı çıktık, şimdi tekrar aynı uygulamayı önümüze getirdiler sonuna kadar karşıyız, dedi. 112 İstasyonların asıl sorunları başta fiziki şartları içler acısı durumda ve göz ardı edilmekte, istasyonlarımız itfaiye köşelerinde, çatısı bacası akar durumda hizmet vermektedir. Başhekimlik bunun gibi bir çok eksiklerini görmezden gelirken, yönetimsel hataları ve usulsüz uygulamaları ile de iş motivasyonu bozulan çalışanlarımızı iyice canından bezdirmistir.

Kocaeli 112 Başhekimliği tarafından sözde fazla mesai ücretinin aza indirilmesi için yapılan bu uygulama ile çalışanlarımızın yanlış politikaların kurbanı olmasına izin vermeyeceğiz diyen Yıldırım, sendika olarak konunun takipçisi olacağız…

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
HABER İHBAR