SON DAKİKA

Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem
Umre Ziyareti Yapılacak mı?
Üniversite Sınavlarına Girecekler Dikkat!

‘Çav Bella’ Restleşmesi

‘Çav Bella’ Restleşmesi

İzmir’de cami hoparlöründen Çav Bella çalınması ile ilgili peşpeşe açıklamalar geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuyla ilgili CHP’yi hedef alırken, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’ndan flaş açıklamalar geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan AKP İl Başkanları Toplantısı’nda konuştu. Camiden Çav Bella çalınmasına ilişkin açıklamada bulunan Erdoğan, “İzmir’de camilerin hoparlörüne sızan alçaklar, saygısızca yayınlar yaparken, o ildeki CHP yöneticileri zevkten dört köşe bu rezilliği aktarıyor” ifadelerini kullandı.

Erdoğan son günlerde gündeme oturan İzmir’de cami hoparlöründen müzik yayını yapılması ile ilgili de çok tartışılacak ifadeler kullandı.

“İzmir’de camilerin hoparlörüne sızan alçaklar, saygısızca yayınlar yaparken, o ildeki CHP yöneticileri zevkten dört köşe bu rezilliği aktarıyor.” şeklinde konuşan Erdoğan, “Bunların hayallerinde camilerden ezan sesi yerine başka bir ses duymak vardır.” dedi.

CHP LİDERİ KILIÇDAROĞLU CEVAP VERDİ

Cumhrubaşkanı Erdoğan’ın camide şarkı çalınmasına ilişkin CHP’li yöneticileri hedef göstermesine cevap CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’ndan geldi. (Bu tweetlerin tamamı Kılıçdaroğlu’nun resmi hesabından alınmıştır.)

Kılıçdaroğlu’nun resmi hesabından yaptığı açıklamalar şu şekilde:

“İzmir İl Başkanımız cami minaresinden marş çalınmasını kınadı, ayrıca Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulundu. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız basın toplantısı düzenledi, provokasyona dikkat çekerek, faillerin bulunmasını istedi…

Parti yönetimimiz yaşananların kabul edilemeyeceğini söyledi. “İbadet yerleri kutsalımızdır” dememin üzerinden 2 saat geçmedi. Tüm bunlara rağmen, Cumhurbaşkanlığı makamını işgal eden zat “Bunların hayallerinde cami minarelerinde ezan dışında başka bir ses duymak vardır” dedi…

Faillerin bulunmamasından birinci derecede sorumlu olan kişinin, haksız yere bir siyasal partiyi suçlaması, en hafif deyimiyle alçaklıktır! Cami minaresinden “dombra” çalınmasını da biz kınamıştık. O gün sesi çıkmayanların, bugün bize söyleyecek tek bir kelimesi dahi olamaz!”

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
HABER İHBAR