..."/> ..."> ..."/> Çayırova Belediyesi Sınır Tanımıyor | TEK KOCAELİ GAZETESİ
TARİH 18.03.2018 SAAT 03:13:39

17.02.2018 Cumartesi - 18:54

CHP Çayırova İlçe Başkanı Selahattin KAYA; Çayırova Belediyesinin arsanın gerçek değerinin altında, hisse satışlarının dahi altında  satılmak istendiğini belirterek, bu bölge yeni imara açılmış bir bölge olduğundan bu bölgede arsaların gerçek piyasa değeri oluşmamış olmasından dolayı kamunun zarara uğratılacağı  gerekçesi ile satışa itiraz ettiklerini belirtti

ÇAYIROVA BELEDİYESİ ARSA SATIŞINDA SINIR TANIMIYOR

Belediye Başkanı adayı olduğu dönemde arsa satışlarını eleştiren Belediye başkanı Şevki Demirci son yıllarda belediye arsalarını satmak için olağanüstü bir çaba harcayarak önceden arsaları tek, tek satıyordu artık, düzine, düzine satışa çıkartıyor. Son olarak Çayırova Belediyesi Şekerpınarda bulunan 6 adedi bir dönümün üzerinde olmak üzere toplam bir düzüne ,12 adet arsayı 21.02.2018 günü tek seferde satmak üzere ilan verdi.

ŞEKERPINARDA MAĞDURİYET VAR YARGIDAN DÖNER

Son zamanlarda yapılan tüm arsa satışları Şekerpınar bölgesinden yapılıyor. Yapılan imar uygulaması ile mağduriyetler yaşanmakta olup konu hak sahipleri tarafından yargıya taşınmış , duyumlarımıza göre bazı yürütmeyi durdurma kararları alındığı konuşulmaktadır. İmar uygulamasının mahkeme tarafından iptal edileceği yüksek olasılıktır. Bu satışların durdurulması gerekir diyen İlçe Başkanı Kaya ; Bu satışların yapılması satın alan kişileri de mağdur edecektir , durumu daha da karmaşık hale getirecektir dedi.

 

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.