SON DAKİKA

Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem
Liman Değil, İskeleymiş, Yalan Konuşuyorlar
İYİ Parti İzmit’te Tek Adaylı Kongre

Cengiz Çakar Bunu da Yaptı

Cengiz Çakar Bunu da Yaptı

CHP’de İzmit Belediye Başkan Adaylığının artık ilan edilmesi beklenilen Cengiz Çakar, adaylık yolunda yaptığı çalışmalarla adeta ezberleri bozuyor.

İzmit’te sahada olan en etkili isim olan Cengiz Çakar, bu kez de ‘Başkan Adaylık Bildirgesi’ yayınlayarak aday olması halinde halkın teveccühüyle İzmit’e başkan seçildikleri takdirde nasıl bir çalışma yapacaklarını ve sergileyecekleri yönetim anlayışını ortaya koydu. Çakar bildirgede, tek adamlık değil ekip ruhuyla çalışma vurgusu yaptı.

CENGİZ ÇAKAR’IN BAŞKANLIK BİLDİRGESİ

1- Sadece belediye yönetmeye değil , Türkiye ‘ye model olmak için  geliyoruz.

2- Sadece siyasetin değil , hizmet ve üretimin GÜLEN ve GÜLDÜREN yüzü olacağız.

3- İzmit ‘imizi yönectecek kadrolarımızı seçerken , yöntem : kayırma , ahbap çavuş ilişkisi değil, ehliyet ve liyakata dayalı bir anlayışımız olacak.

4- Ayrıştıran değil , ötekileştirmeyen; ortak değerleri öne çıkarıp bu değerlere saygı duyan, İzmit önceliği olan bir anlayışı hakim kılmak için geliyoruz.

5- Ben bilirim ile değil “  bir bilenler meclisi “ ile istişareli , çoğulcu ve akılcı bir anlayış ile ; BAŞKAN TEK ADAM DEĞİL ;  ÖNDER OLUR MANTIĞI ile geliyoruz.

6- Ulaşılabilir , rakiplerimizin hataları ve eksikleri üzerine yoğunlaşan değil , onlardan daha çalışkan , cesur, dürüst ve üretken olmak için geliyoruz.

7- Ekonomi , sağlık , ulaşım , eğitim , turizm , yönetim ve yapı teknolojisi ile ilgili projelerimizi , sivil toplum dinamikleri temsilcileri ve en yetkin liyakat sahibi isimlerin katılımıyla oluşturmaya geliyoruz.

8- Oy kaygısı olmadan eşit hizmet götüren , sadece :çocuklara , yaşlılara , engelli vatandaşlara ve yoksul mahallelere pozitif ayrımcılık için geliyoruz.

9- Kentin rantlarını yandaşa değil , rantı yaratan İzmit halkına harcamak için geliyoruz.

10- Yeşil alanları koruyan , çoğaltan halkımızı doğa ile buluşturmak için geliyoruz.

11- İzmit’in Ankara’dan daha zengin olduğunu öne çıkaracak , üretim ve katılım anlayışıla geliyoruz.

12- Halka yük olmayacak kaynak yaratma çözümleriyle geliyoruz.

13- Şeffaf, denetime açık hesap verilebilir olmalı bilinciyle geliyoruz.

14- Uluslararası bağımsız denetim kuruluşları tarafından mali ve performans değerlendirmesine inanan , sonuçlarını çekinmeden İzmitli hemşerilerimizle paylaşabilecek cesaretle geliyoruz.

15- İzmitimizin bireysel yurttaşlarının manevi , kurumsal yurttaşlarının maddi ve manevi katkılarıyla layık olduğu zirveye yükseltecek GÜVENLE geliyoruz.

16- Kenti ; kültür , sanat ve spor dünyası ile buluşturarak , birlikte yaşam kültürünü kurumsallaştırmak için geliyoruz.

17- Kentte yaşayanlar ile kırsalda yaşayanlar arasında ekonomik ve sosyal işbirliğini sağlamak , üretim ortaklıklarını sağlamak için geliyoruz.

18- Sadece insan haklarını değil , kentte yaşayan tüm canlıların yaşam haklarını  korumak ve savunmak için geliyoruz.

19- Dünyanı dört bir yanındaki kardeş şehirlerle ilişkilerimizi canlı tutarak everensel bir kent olmak için geliyoruz.

20- Bölgemizde yüksek oranda görülen kanser, uyuşturucu ile terfikten sağlığa tüm sorunlara akılcı ve somut çözümler üreterek, çocuklara , gençlere , yaşlı ve engellilere yeşil alan içerisinde KAMPÜS projelerimizle geliyoruz.

21- Bölgemizin GSMH büyük pay alan ve İzmit’in kurumsal yurttaşları saydığımız kuruluşlarından hemşehrisi oldukları İzmit’in kültürüne ve sosyal hayatına katkılarını teşvik edecek projelerle geliyoruz.

22- Örgütümüzün deneyimleri isimleri , sivil toplum dinamiklerinin uzman ve liyakatlı isimleri ve ULUSAL BAĞIMSIZ EKONOMİK SOSYAL  KONSEYİ ile geniş katılımlı çalışma grubuyla ortak akıl ve istişare ile “ ÇATI PROJELERİMİZİ” değerlendirip, fonlayıp, bütçelendirip ve planlayarak Halkımızın karşısına ORTAK SÖYLEM ile geliyoruz.

 

GÜZEL İZMİT , ÇOK DAHA GÜZEL OLACAK……

         08 ARALIK 2018

         Cengiz ÇAKAR

        CHP İzmit Belediye Başkan A.Adayı

 

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
HABER İHBAR