SON DAKİKA

Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem
Caminin Minaresini Verici İstasyonu Yapmışlar!
Körfez İsmail Baran’ı Mumla Arayacakmış!

CHP Derince İlçe Danışma Meclisi Yapıldı

CHP Derince İlçe Danışma Meclisi Yapıldı

CHP Derince İlçe Danışma Meclisi Toplantısı Derince Venüs İş Merkezi Tanyıldız Düğün Salonu’nda yapıldı.

Danışma Meclisi toplantısına CHP PM üyesi ve Milletvekili Haydar Akar, Milletvekili Tahsin Tahran, İl Başkanvekili Seda Oral, İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar, 31 Mart seçimlerinde CHP’nin Derince Belediye Başkan adayı olan Sertif Gökçe, Darıca Belediye Başkan Adayı Yakup Törk, eski milletvekili Hikmet Erenkaya, belediye meclis üyeleri, il yöneticileri, kadın ve gençlik kolları katıldı.

İSMET ÇİĞİT’İ PROTESTO ETTİ

CHP Derince İlçe Başkanı Nihat Değer, kadın gazetecilere hakaret eden Gazeteci İsmet Çiğit’i protesto ederek sözlerine başladı. 31 Mart seçimlerinde aday belirleme sürecini anlatan Değer, Derince’de tüm seçmene ulaşacak şekilde bir SKM çalışması yaptıklarını belirtti. Seçim günü seçime yapılan itirazların kabul edilmediğini söyleyen Değer, “Başa baş bir seçim yaşadık. Bu seçimlerin asıl kazananının CHP olduğunu unutmayın” sözlerini kullandı.

TÜM ÖRGÜTÜMDEN ÖZÜR DİLİYORUM

Derince Belediye Başkan adayı Sertif Gökçe, “Seçimi kazanamadığım için tüm örgütümden özür dilerim. Kendime verilen görevi en güzel şekilde yürütmeye çalıştım. 5 aylık bir süreçte 103 bin kişilik nüfusa ulaşmak için ilçe başkanımızla planlama yaptık” diyen Gökçe, “Tüm parti büyüklerimizi gezdik ve onların desteğini aldık. Biz karşımızda olan dev organizasyonun ezberini bozduk ve onlar bizi takip etmeye başladı. Bu süreçte tüm Derinceli partililerimize teşekkür ediyorum” açıklamasında bulundu.

Milletvekili Tahsin Tarhan, “Danışma Kurullarında öyle tartışmalar yaşanıyor ki, sadece siyaset konuşan ılımlı normal geçen bir meclis toplantısı yapan Derince Yönetimimizi takdir ediyorum. Son yılların en ilginç seçimiydi. Böyle seçimler 20 yılda bir gelir. Halk ayağa kalktı dedi ki ‘Belediyecilik sosyal demokratların işi’ . Halk bu mesajı verdi. Seçim bitmemiş gibi halen çalışıyoruz. Genel merkezimizin bizi görevlendirdiği yerlerde neden kaybettik onları araştırıyoruz” ifadelerini kullandı.

DERİNCE’Yİ KAYBETMEDİK, ELİMİZDEN ALDILAR

Biz birbirimize sahip çıktıkça başaracağız” diyen Tarhan, “Son olarak şunu demek istiyorum. Gölcük’te bir hata yaptık. Sevgili adayımızdan bir isteğim var. Lütfen Gölcük’te bu hatayı yapmayalım. Biz Derince’yi kaybetmedik elimizden aldılar. O emaneti tekrar geri almamız gerek. Biz de insanız hatalar yapabiliriz. Ama önemli olan telafi etmektir. Ben Sertif kardeşimi Başkan olarak görmek istiyorum Allah yolunu açık etsin” diye konuştu.

İSTANBUL’U KAZANAN GENÇLERİ ÖRNEK ALMALIYIZ

Tarhan’ın ardından konuşan Milletvekili Haydar Akar; “Kimse kimseye tanıdığı diye koltuğunu ikram etmez. Zamana bakmadan korkmadan, koltuğu kimsenin ikramını beklemeden sonuna kadar çalışarak hak etmeliyiz. Genç yaşına rağmen koltuğu kazananlar var. Bugün İstanbul’u kazanan gençleri örnek almalıyız. Siz çalışacaksınız, biz de çalışmaları takip ederek, sizlere destek olacağız. Derince örgütü birlik beraberlik içerisinde çok kaliteli bir seçim süreci geçirdi. Derince bir beş yıl daha kaybetti ama gelecek dönem Allah’ın izniyle kazanacağız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
HABER İHBAR