SON DAKİKA

Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem
Başiskele’de Herşey Mübah mı?
Patlamada Ölen Mesut Balende Toprağa Verildi

Devlet Hastanesi Basını Unutmadı

Devlet Hastanesi Basını Unutmadı
Bu haber 10 Ocak 2019 - 12:24 'de eklendi

Çalışan Gazeteciler Günü Nedeniyle Kocaeli Devlet Hastanesi’nde Düzenlenen Kahvaltıda Gazeteciler Buluştu.

Kocaeli Devlet Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. Adem Çakır, kahvaltıda şunları söyledi;

“Burada sizi ağırlamaktan onur duyuyoruz, niyetimiz gazeteciler gününü beraber kutlamak. Bir stratejimiz vardı buraya geldiğinde. 3 farklı şehirde başhekimlik yaptım, böyle olunca bu hastane ustalık eserim olması gerekir. Hastanenin önceki hali, malumunuz uygun bir yer değildi. Hastalarımızın hizmet alması zordu, prefabrik konteynerlerin içinde hizmet verdik. Şükürler olsun enfeksiyon riskine rağmen orada sorunsuz hizmet vermeyi başardık. Yaptığımız araştırmalar sonucunda bütün sorunlar bina kaynaklıydı. Yeni bir bina gerekliydi. Eğer inşaat için gerekli işlemler yapılmasaydı, benim katabileceğim bir şey olmayacağı için ben görevi bırakacaktım.1 yılı tamamladık.

Konuşmasına hastanenin vizyonu ve misyonu ile devam eden Çakır, şöyle devam etti,

“Bizim misyonumuz vardır, kar amacı gütmeyen bir kamu kuruluşuyuz, sağlığınız hedefimiz sloganıyla yola çıkıp, başka hiçbir amaçla çalışmadık.
Bir de vizyonumuz var. sağlık hizmeti tasarımı ve sunumunda, kaliteli bir lider olmak.”

Haberler Yapıcı Olsun

“Eksiğimiz yok mudur? Vardır. Ama bunları sizlerin uyarılarınız ile çözmek durumundayız. Otoparkla ilgili bir haber çıktı geçenlerde, doğru bir haberdi, çünkü yapıcıydı. Büyükşehir, otoparkı yaparken bazı şeyleri eksik bırakmış, bunu biz tamamlamaya çalışıyoruz.
Mesela hastanede yangın merdiveni yok diye haber çıktı. Böyle bir binada yangın merdiveni olması imkansız bir kere. Başka kaçış noktaları ile içeriden merdivenler var. Daha sonra bu gazete merdiven varmış diye düzeltmek durumunda kaldı. Bakın bunlarla uğraşmak bizi yoruyor.”

Acil Sorununu Acilen Çözmeliyiz

Başhekim Uz.Dr. Adem Çakır, “Hastane acili konusunda doktor talebimiz var. Ama öncelikle düzen şart. İnsanlar çoğunlukla acil olmayan durumlar için geliyor acile. Buna bir şey yapamıyoruz. Muayenehaneye girseniz bile içeride başka bekleyenler daha oluyor, bu düzensizlik işte. Bu ülkenin genel sorunu.” diye belirtti.

Acil ile ilgili konuya ekleme yapan Tahsin Karabulut, “112 hastasını pay edince, en çok hasta bize geliyor, öyle de bir şanssızlık mevcut. Zaten acile gelenlerin %90’ı acil değil. Bu kadar karambolde gerçek hastaya olan ilgi alaka elbette ki düşüyor.” dedi.

Etiketler :


POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
HABER İHBAR