..."/> Emlakçılar Odası ve Ahmet Pekin Gerçeği | TEK KOCAELİ GAZETESİ
TARİH 25.02.2018 SAAT 08:21:47

20.02.2017 Pazartesi - 19:04

“Kocaeli Emlakçılar Odası Başkanı Ahmet Pekin Konuşuluyor” başlıklı kulis haberimiz sonrasında, haber üzerine çok değerlendirmeler yapıldı, çok konuşanlar oldu.

cemalettin inceKocaeli Emlakçılar Odası Başkanı Ahmet Pekin’e ilişkin kulis haberimiz kimsenin ekmeğine yağ sürmek veya kimsenin şahsi hesabı için yapılmamıştır. Kocaeli’de kulağımıza gelenleri, konuşulanları kesin bir dil kullanmadan okuyucularımızla paylaştık.

Çetin İstik ve Halil Meteer İnşaat İşleriyle Uğraşıyor

Emlakçılar Odası Başkanı Pekin’le ilgili konuşulanlar olarak aktardığımız haberin içeriğinde yer alan konuları araştırdık ve gerçek bilgilere ulaştık. Başkan Pekin’in inşaat işleriyle de ilgilendiği yönünde yapılan konuşmaların gerçeği yansıtmadığını gördük. Pekin inşaat işleriyle uğraşmıyor. Pekin’le eskiye dayalı dostlukları bulunan iki ismin inşaat işleriyle uğraştığı, Pekin’i yıpratmak için isminin zikredildiği bilgisine ulaştık. Başiskele’de inşaat işleriyle uğraşan 2 isim Çetin İstik ve Halil Meteer. Başkan Pekin’le yakın dostlukları var. Pekin’i bu iki ismin yaptığı işlerle alakalandırmışlar.

Başkan Pekin Medyatik Değil

Ahmet Pekin, medyatik bir isim değil. Çok konuşmayı değil, icraatı seviyor. Haberimiz sonrasında kendisiyle ilgili konuşulan ifadeleri araştırdığımızda emlakçı bir çok isimden bu sözleri işittik. Ahmet Pekin’in kendisiyle, araştırmalarımızın sonunda kısa bir süre telefonda konuşma fırsatı bulduk. Ahmet Pekin, kendisiyle ilgili “Kocaeli’de Konuşuluyor” başlığıyla verdiğimiz kulis haberi sonrasında gayet rahattı. İfadelerini açık yüreklilikle dile getirdi.

Kocaeli’de Bunlar Hep Var

Kocaeli büyük şehir. Büyükşehir olduğu kadar acımasız bir şehir. Oda Başkanı olana kadar konuşulmayan Pekin, Emlakçılar Odası Başkanlığı ile birlikte konuşulan oldu. Bir emlakçı arkadaş Emlakçının işi gayrimenkulle ilgilidir. Emlakçı yer de toplayabilir, satabilir ve pek tabii ki kiralayabilir de. Emlakçılar Odasına gelenler iş yapamayacak mı? Diye serzenişte bulunmuştu. Gazeteci Gazeteciler Cemiyeti olunca gazetecilik yapmıyor mu? Yapıyor. İşte bu öyle bir şey.

Kocaeli’de önemli makamlara gelince birbirini çekememezlik, şahsi hesap uğruna bire on katarak orada burada konuşmalar çok oluyor. Ahmet Pekin dün konuşulmazken, bugün Emlakçılar Odası Başkanı olması münasebetiyle konuşuluyor. Medyatik bir yapıya sahip olmayan Pekin, o bunu konuştu, o şunu yaptı konuşmalarında anılmak istemiyor. Bulunduğu görevi layıkıyla yapmak ve yarın güzel şeylerle anılmak istiyor.

Pekin bunu istiyor. Bunu kim istemez ki. Biz de istiyoruz.

Biz yanlışın hep karşısında olacağız. Bu kentteki yanlışı aktarmaya devam edeceğiz. Doğruları zevkle aktarmaya devam edeceğiz. Şekil A’da görüldüğü gibi.

 

Sevgiyle kalın. Tek Kocaeli’de kalın.

 

 

 

 

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.