..."/> FETÖ Operasyonları Siyasete Sıçrayacak mı? | TEK KOCAELİ GAZETESİ
TARİH 24.02.2018 SAAT 14:57:08

12.02.2017 Pazar - 17:26

15 Temmuz başarısız darbe girişimi sonrasında Fetullahçı Terör Örgütü’ne yönelik operasyonlar hız kesmeden devam ederken, siyaset ayağına ne zaman operasyon yapılacak sorusu kamuoyu tarafından sorulmaya devam ediyor.

tbmm15 Temmuz darbe girişimi sonrasında ülke genelinde FETÖ yapılanmasına karşı yürütülen operasyonlar kararlılıkla sürdürülüyor. Bürokrasi’den, Bakanlıklara ve Devletin tüm kurumlarına kadar operasyonlar devam ediyor.

FETÖ yapılanmasına karşı yürütülen operasyonların bugüne kadar siyasete sıçramamış olması kamuoyu tarafından merak edilen konuların başında geliyor.

TBMM’de grubu bulunan partiler dahil, FETÖ yapılanması içerisinde olan siyasilerin önümüzdeki süreçte tasfiye edilme süreçlerinin başlatılacağı, seçimlere endeksli olarak siyaset ayağında önemli operasyonların olacağı Ankara kulislerinde dillendiriliyordu.

TBMM’de onaylanan Anayasa paketinde nihai karar 16 Nisan’da millet tarafından verilecek. Referandum sonrasında FETÖ’nün siyasi ayağına yönelik operasyonların başlayacağı beklentisi arttı. Bu operasyonlar için düğmeye basıldığında Kocaeli’de siyasi dengeleri altüst edecek önemli gelişmelerin yaşanacağı kapalı kapılar arkasında konuşuluyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu iş kime giderse gitsin sonuna kadar gideceğiz kararlılığını ortaya koyması sonucu hız kesmeden devam eden FETÖ operasyonlarının, siyasete de sıçrayacağı beklentisi çok yüksek. ByLock programını kullanan siyasilerin olduğu iddiası MHP Lideri Bahçeli tarafından da dillendirilmişti.

Referandum sonrası FETÖ operasyonları genişleyerek devam edecek ve örgütle ilişkisini sürdürmüş, 17-25 Aralık girişimi sonrasında bağını koparmamış siyasetçilere sıçrayacak. Ankara Referandum öncesinde bu ihtimalin yüksek olduğunu konuşuyor.

 

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.