..."/> Genç Başkan, Genç Murat | TEK KOCAELİ GAZETESİ
TARİH 17.01.2018 SAAT 04:14:48

06.10.2017 Cuma - 16:20

İzmit’te genç, dinamik bir isim. Siyaseti seviyor, ülke ve kent gündemini takip ediyor, düşüncelerini net olarak ifade ederek kamuoyu ile paylaşıyor. İşte bu genç kardeşimiz Kocaeli’de bir sivil toplum örgütünün başında. Bu isim Kocaeli Vanlılar Derneği Başkanı Murat Gögercin.

Kocaeli Vanlılar Derneği Başkanı Murat Gögercin, Vanlıyım, yaşadığım şehir Kocaeli’yi çok seviyorum ve bu kente hizmet etmek istiyorum diyerek kendisine hedef koyan genç bir isim. Şehirde, ülkede yaşanan olaylara karşı sessiz kalmıyor, düşüncesini çok net ifade ediyor. 

Ak Parti İzmit İlçe Kongresi öncesinde kamuoyunda ismi çok konuşuldu. Gögercin’in Hasan Ayaz’ın yönetim kurulu listesinde olmasına kesin gözle bakılıyordu. Ancak kongrede ortaya çıkan listede Murat Gögercin ismi yoktu. Kongre sürecindeki gelişmeleri yakından takip ettim. Edindiğim bilgiler var. Bugüne kadar kamuoyuna yansımayan kongre sürecinde yaşanan kapı arkasındaki gelişmelere de vakıf olduk. Şunu söyleyebiliriz ki; siyasette karar anına 5 dakika kala bile sonuç değişebiliyor. 

Ak Parti kulislerinden sağlam kaynaklardan edindiğim bilgileri genç Başkan Murat Gögercin’e sordum. Ak Parti İzmit İlçe Yönetimi’nde yer alacağına kesin gözle bakılıyordu. Kendisine neden ilçe yönetimine alınmadın dedim. Murat Gögercin, abi kongre geride kaldı. Artık önümüze bakmamız gerek. Ben Kocaeli’ye, aynı havayı teneffüs ettiğimiz bu şehrin güzel insanlarına hizmet etmek istiyorum ifadelerini kullandı. Genç Başkan verdiği cevap ve kullandığı üslupla beni şaşırtmadı. Yakından takip ettiğim Genç Murat’la ilgili izlenimlerimde yanılmadım.

Genç Başkan Murat Gögercin’ e artık Genç Murat diyorum. Genç Murat’ın hayalleri var, hizmet aşkı var. Ülkemiz üzerinde oynanan oyunların ve vizyona konulmak istenen filmlerin farkında. Önemli bir sivil toplum kuruluşunun başında. Kocaeli’de Genç Murat mutlaka hayallerini hayata geçireceği bir yol bulacak. Bu yol bu gün olmadı, yarın hayırlısıyla daha iyisi olacak.

Gençlere herkes aynı gözle bakmaz. Genç donanımlı isimler özellikle siyasi arenada fincancı katırlarını ürkütür. Siyasette ismi konuşulan isimler, yeni isimlerin konuşulmasını ve yıldızlaşmasını istemezler. 

Kocaeli’de Genç Murat’ın ismini daha çok duyacaksınız. Bugün olmamıştır, yarın olacaktır. Genç Başkan genç kardeşim gelişmelere bugün kü olgunla yaklaşmaya devam ettikçe hedefe daha da yaklaşmış olacaktır. 

 

 

 

 

 

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.