..."/> Gençlik Merkezlerinin Temelleri Atılıyor | TEK KOCAELİ GAZETESİ
TARİH 16.01.2018 SAAT 16:55:12

09.02.2017 Perşembe - 14:22

İzmit Belediyesi, gençlik merkezlerinin temellerini atmaya devam ediyor.  Geçtiğimiz hafta 28 Haziran Gençlik Merkezi’nin temelini atan İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, bir gençlik merkezi de Mehmet Ali Paşaya kazandırıyor.

malipasagenclik (2)Yalınkaya Sokak’ta 1745 metrekarelik alanda 3,5 kattan oluşacak gençlik merkezinin temeli düzenlenen törenle atıldı.

Mahalle gençlerine yeni sosyal alanlar oluşturma kamacıyla hayata geçirilen gençlik merkezinin temel atma törenine İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Ak Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz,  belediye meclis üyeleri, Pazarcılar Odası Başkanı Ahmet Serim, Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (KASKF) Başkanı Murat Aydın,  mahalle muhtarları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

????????????????????????????????????

  1. GENÇLİK MERKEZİ

 

Temel atma töreninde konuşan Başkan Doğan, “temelini attığımız bu tesisi Türk milletinin bekası için çok değerlidir. Bazen, bazı hizmetler küçük gibi görünür ama yaptığı etki çok büyük olur.   Bu gençlik merkezimizle birlikte şehrimizde 4. gençlik merkezimizin yapımını başlatmış oluyoruz.

 

????????????????????????????????????

SAHİP ÇIKMALARINI İSTIYORUZ

 

Mehmet Ali Paşa yıllarca taşra gibi görülmüştür. Ama son 15 yıldır hiç almadığı hizmetleri almış ve mahalle yeni bir değer kazanmıştır.  Gençlerimizin ortak adresi, buluşma noktaları artık gençlik merkezimiz olsun istiyoruz.  Merkezimizi gerçekten her şeyi düşünerek, günlerce tartışarak hazırladık. Gençlerimizin buraya sahip çıkması en büyü isteğimiz” dedi.

 

????????????????????????????????????

YIL İÇERİSİNDE AÇILACAK

 

Merkezin bu yıl içerisinde açılarak gençlerin hizmetine sunulacağını da müjdeleyen Başkan Doğan, “ gençlerimiz bizden daha iyi imkânlara sahip olsun, daha güzel koşullarda yetişsinler istiyoruz. Kötü alışkanlıklardan uzak kalsınlar, enerjilerini daha faydalı işler için harcasınlar istiyoruz. Bu imkânları bizlere kazandıran liderimiz, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakanımız Binali Yıldırım’a teşekkür ediyoruz. Asıl mimarlar onlar. Allah yarınlarda çok daha güzel hizmetler yapmayı nasip etsin” şeklinde konuştu.

Mahalle Muhtarı Yaşan Doğan da konuşmasında, “gençlere yapılan yatırımları önemsiyoruz.   Başkanımıza, mahallemize ve gençliğime katkılarından dolayı teşekkürü bir borç biliyoruz” dedi.

Yaklaşık 2 milyon liraya ihale edilen, mimari yapısıyla göz kamaştıracak olan  Mehmet Ali Paşa Gençlik Merkezi’nde  kütüphane, kafeterya, fitness salonu, salon sporları alanı, soyunma odaları, duşlar,150 kişilik konferans salonu, derslikler ve açık teras bulunacak.

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.