Anadolu Gençlik'ten ' Siyer-i Nebi' Yarışması
Güncel
13 Ekim 2018 Cumartesi 16:06

Anadolu Gençlik'ten ' Siyer-i Nebi' Yarışması

Anadolu Gençlik Derneği (AGD)başkanı Kemal Halıcı ve yönetimi, MEG yemekte basın mensuplarıyla bir araya gelerek hem derneğin faaliyetleri hakkında bilgi verdi hem de her yıl düzenlenen Siyer-i Nebi yarışmasının detaylarını anlattı.

Açıklamada Liseler Komisyon Başkanı Emre Köse, Müesseseler Başkanı Mehmet Alpdoğan ile diğer yönetim kurulu üyeleri de yer aldı. AGD Şube Başkanı Kemal Halıcı yaptığı açıklamada  "Siyonist mekanizmalar ilkokul ve ortaokul çağındaki çocukları bile hedef almaktadır. 'Dış güçler son 300 yıldan beri planlarını merhale merhale ortaya koyuyor. Gençliğin ifsadı için Siyonistler var gücü ile çalışıyor. 100 yıl önce planladıklarını şimdi hayata geçiriyorlar. Z kuşağını düşünmeyen, sorgulamayan. İdrak etmeyen, zihinlerinin kodlanması ile uğraşılan, elektronik sinyaller ile beyinleri ele geçirilen bir yapıya dönüştürüyorlar. Bu neslin bozulması için kullandıkları en temel argüman da ahlaksızlık olmuştur. Çocuklarımızın nefsine dönük çalışmalar yapıyorlar. Çocukların zihnine ahlaksızlığı kodluyorlar. Bu sürecin çözümü, ağacın kökü olan Milli Görüş'tür. Biz Anadolu Gençlik Derneği olarak çocuklarımızın bilgilenmesi ve bu tür saldırılardan korunması amacıyla çalışmalarda bulunuyor.  İlkokul ve lise çağındaki çocuklarımıza oldukça yararlı ve faydalı kitaplar hazırladık.   Özellikle ilköğretim çapındaki çocuklarımız için hazırladığımız kaşif isimli dergide onların severek oynadığı bir oyunu vereceğiz.  Okudukları kitaplardan aldıkları ipuçları ile bölümleri geçecekler. Bu sayede bilgilenmiş de olacaklar  " dedi.Açıklamasının devamında 17 Eylül-11 Kasım tarihleri arasında MEB onaylı liseler arasında düzenlenecek Siyer-i Nebi yarışması hakkında bilgiler veren Halıcı, "Siyer-i Nebi yarışmasına katılmak isteyenler,  www.efendimizinizinde.com web adresinden başvuru yapılabilir.

Bu yıl 4'ncüsü düzenlenecek olan Siyer-i Nebi yarışmasında Peygamber Hz. Muhammed'in hayatı anlatılacak. Yarışmaya katılacaklar Ahmet Cevdet Paşa Son Peygamber Hz. Muhammed adlı kitaptan sorumlu olacak. Yarışmasının sonucu 27 Aralık tarihinde web sitesinden açıklanacak. Amacımız AGD Liseler Komisyonu ve İmam Hatipler Komisyonu bünyesinde Siyer-i Nebi yarışması düzenleyerek lise öğrencilerinin aidiyet duygularını pekiştirmek. Peygamberimizin hayatı hakkında daha ayrıntılı bilgi edinmelerini sağlamayı ve örnek bir nesil yetiştirmek" şeklinde konuştu.

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
05:23
07:03
12:57
16:02
18:29
19:57

1. SAYFA

28,03,2018

TARİHTE BUGÜN

15 Ekim 1836
Alman filozof Friedrich Nietzsche doğdu.

SÜPER LİG PUAN DURUMU