Başkan Doğan CHP Heyeti'ni bilgilendirdi
Güncel
24 Mart 2018 Cumartesi 00:49

Başkan Doğan CHP Heyeti'ni bilgilendirdi

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, CHP’lilere Cedit Mahallesi’ndeki kentsel dönüşüm çalışmaları hakkında bilgilendirmelerde bulundu

İzmit Belediyesi’ndeki Kentsel Dönüşüm Ofisi’ndeki bilgilendirme toplantısına CHP İzmit İlçe Başkanı M. Ümit Küçükkaya,  aralarında mimarlarında bulunduğu yönetim kurulu üyeleriyle CHP’li belediye meclis üyeleri katıldı. Bilgilendirmede İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Adnan Pala ve teknik ekip de hazır bulundu.

MODEL OLACAK

Cedit Mahallesinde başlatılan kentsel dönüşüm çalışması kapsamında  proje ve uzlaşma görüşme detaylarının anlatıldığı buluşmada, vatandaşların ofise gelişleriyle başlayan ve  imzayla sonuçlanan süreçle ilgili akış  hakkında bilgi verildi. Cedit’teki kentsel dönüşüm projesinin Türkiye’ye örnek olacağını belirten Başkan Doğan “  projeyle  ilgili  hak sahipleriyle uzlaşma görüşmelerimiz başladı.  İlk günden itibaren bu dönüşüm projesinin tüm Türkiye’ye model olacağını söylüyoruz.

 ŞEFFAF BİR ŞEKİLDE ANLATTIK

 Proje ile imar emsali düşürülüyor ve dönüşümde belediye olarak üzerine para ilave ediyoruz. Bunun anlamı da; bu dönüşümle kazanan tamamen vatandaşımız ve şehir olacağı demektir. Cedit’te yeşil alanın arttığı, içerisinde sosyal tesislerin olduğu, vatandaşın kendi oturduğu yerde yeni evine kavuştuğu bir dönüşüm olacak. CHP ilçe başkanına, yönetimine ve meclis üyelerine,  bir vatandaşımızla görüşme sürecinin hangi aşamalardan oluştuğunu, görüşmelerde hangi kriterler kullanıldığı, vatandaşımıza nasıl bir seçenek yolu sunulduğu şeffaf bir şekilde anlatıldı.  Projenin içeriğini, maliyetlerini, değerini, zorluklarını avantajlarını tek tek örnekleriyle kendilerine anlatmaya çalıştık.

 

ÖRNEK OLACAK, HERKES DÖNÜŞÜM İSTEYECEK

 Kentsel dönüşüm projesindeki gayemiz,  olası bir deprem felaketinde  riskli bölge olan bu mahallemizde can kayıplarının yaşanmaması için  bir an önce çağdaş, depreme  dayanıklı, sosyal donatı alanları olan bir yaşam alanı sağlamaktır.  Bu proje, yerinde dönüşüm özelliği taşıyan, tamamen vatandaşımızın kazancının hedeflendiği bir çalışmadır. İzmit’te yapacağımız ve Türkiye’ye model olacak çalışma ile diğer  şehirlerdeki dönüşüm süreci de hızlanacak ve vatandaşlar dönüşümü  kendileri isteyecek ve sahiplenecektir.  Hak sahipleriyle görüşmelerimiz son derece verimli geçiyor ve bir çoğu da ilk görüşmede imza ile sonuçlanıyor. Şimdiye kadar da projenin her aşaması hakkında bilgilendirmede bulunduğumuz CHP’liler son sunumumuzdan da son derece memnun kaldıklarını belirttiler ”dedi.

 

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
04:55
06:37
13:05
16:33
19:12
20:41

1. SAYFA

28,03,2018

TARİHTE BUGÜN

19 Eylül 1935
Almanya'da Yahudilerin kamu sektöründe çalışması yasaklandı.

SÜPER LİG PUAN DURUMU