Dç. Dr. Akıncı'dan Açıklama
Güncel
11 Kasım 2018 Pazar 00:18

Dç. Dr. Akıncı'dan Açıklama

Eğitim Bir-Sen Kocaeli 2 Nolu Şube Başkanlığı'na veda eden Dç.Dr. Abdulvahap Akıncı, gerçekleştirilen olağan kongre sonrasında sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu.
 
Eğitim Bir-Sen'de olağan kongre sonrası başkanlığa veda eden Dç. Dr. Abdulvahap Akıncı, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada 'Sendika Başkanlığımın sonlandırılması talimatını veren siyasetçi'  hakkımı helal etmiyorum dedi.
 
AKINCI'NIN O AÇIKLAMASI
 
 
 
 

Sevgili dostlar,
3,5 yıldır yürüttüğüm Eğitim Bir Sen Kocaeli 2 Nolu Şube Başkanlığı görevim sona ermiştir. Bu sonucun hayırlı olması temennimdir. Bu süreç benim açımdan çok önemli bir deneyim oldu. Güzel insanları tanıdım, onlarla çok güzel vakitler geçirdim. Dostlar edindim, dost sandığım, lakin olmayan insanları da tanıdım. 
Bu süreçte nasıl canla başla çalıştığımı bilenler biliyor ama delegenin takdirine saygı duymak gerekiyor. Bu süreçte siz sevgili dostlarımın-üyelerimizin haklarını helal etmelerini istirham ediyorum. İlla ki hatalarımız ve eksiklerimiz olmuştur, lakin bilerek kimseye yanlış yapmadım.
Benim de sizlere hakkım helal olsun. Fakat bir kesim var ki onlara hakkımı helal etmiyorum:
1) Sendika başkanlığımın sonlandırılması talimatını veren siyasetçi,
2) Bu talimatı uygulamaya koyan kişiler. Şube yönetimine müdahaleyi kendine vazife edinen kurum dışı kişiler. Kimlerin hangi tezgahları nerelerde kurduğunu biliyorum.
3) Yönetimimde olup da arkadan iş çeviren ve kapalı kapılar arkasında kirli pazarlıklar yapanlar.

4) Bazı kurumların yöneticileri. Bunlar çalışanlara baskı yapmışlardır.
5) Bazı STK başkanları: Üyeleri arayarak bana oy vermemeleri için çaba gösterdiler.
6) Hakkımda iftira atıp, yalan yanlış söylemlerle alanlarda dolaşanlar.
Bana aday olma, olursan başına çok kötü şeyler gelebilir diye tehditler savuranlara sesleniyorum: Artık sendikal bir korumam yoktur. Ne gelecekse, buyursun gelsin. Allahtan başkasına boyun eğmedim, eğmeyeceğim. Ben siyaset bilimi doçentiyim lakin siyaset filminin prof.ları varmış. Biz edep ve adapla işleri yürüttük ama birileri amaca ulaşmak için her türlü yolu mübah gördüler..
Allah devletimize, milletimize ve sendikamıza zeval vermesin.

 

 

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
06:00
07:45
12:57
15:30
17:47
19:20

1. SAYFA

28,03,2018

TARİHTE BUGÜN

20 Kasım 1985
Microsoft Windows 1.0 piyasaya çıktı.

SÜPER LİG PUAN DURUMU