İl Sağlık Müdürü Ergüney kınadı
Güncel
08 Ekim 2018 Pazartesi 22:34

İl Sağlık Müdürü Ergüney kınadı

Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde acil servis personeline karşı yapılan şiddet olayı sonrasında Kocaeli İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Şenol Ergüney bir açıklama yaparak olayı kınadı.

İL SAĞLIK MÜDÜRÜ ERGÜNEY'İN AÇIKLAMASI

Sağlık çalışanlarına karşı şiddet konusu, son derece önemli, kapsamlı ve hassas bir konudur. Hayatın hiçbir alanında, özellikle sağlık tesislerinde şiddete başvurmak kabul edilemez. İnsanlığa sağlık hizmeti vermekten başka bir amacı olmayan ve bu kutsal görevi en iyi şekilde icra etmeye gayret eden sağlık çalışanlarına yönelik tüm saldırıları şiddetle kınıyoruz. Sağlık çalışanlarının aynı zamanda anne, baba, evlat olduğu unutulmamalıdır. İnsanın kendisine, evladına yapılmasını istemediği bir davranışı fedakarca hizmet eden sağlık çalışanlarına yapmaya hakkı yoktur.

 Bu konuda yapılan tüm düzenleme ve önlemlere rağmen maalesef hala istenmeyen durumlara şahit olmaktayız. İlimiz Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisinde bir personelimize karşı yaşanan şiddet olayını kınıyor, kamuoyunun tüm kesimlerini duyarlı olmaya davet ediyoruz. Yaşanan şiddet; sağlık çalışanı kadar hasta ve hasta yakınlarını, hastaneleri ve hastanenin üst yöneticilerini de olumsuz yönde etkilemektedir. 

 

Yaşanan kötü hadiseye rağmen, hizmette hiçbir aksaklık yapmadan fedakarca hizmet veren tüm sağlık çalışanlarına minnettarlığımızı ifade ediyor, suçluların en kısa sürede cezalandırılacağına inanıyoruz.

 

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
05:23
07:03
12:57
16:02
18:29
19:57

1. SAYFA

28,03,2018

TARİHTE BUGÜN

15 Ekim 1582
Avrupa'da Gregoryen takvimi kabul edildi.

SÜPER LİG PUAN DURUMU