Kızılay Heyeti İsu Müdürlüğünü Gezdi
Güncel
09 Kasım 2018 Cuma 15:10

Kızılay Heyeti İsu Müdürlüğünü Gezdi

İSU Genel Müdürlüğü, yatırımlarını yerinde tanıtmak için başlattığı “Teknik Gezi“ programlarını sürdürüyor. Daha önce de birçok sivil toplum kuruluşuna yönelik “Teknik Gezi” düzenleyen Kurum, son olarak Kızılay Derneği Kocaeli Şubesinden 22 kişilik Heyete yatırımları yerinde görme imkanı sundu.


Türkiye’nin önemli sivil toplum kuruluşlarından biri olan Kızılay Derneği Heyeti için  düzenlenen ‘’Teknik Gezi”de katılımcılar ilk önce Kurumun önemli yatırımlarından olan ve bölgenin içme suyu ihtiyacını uzun yıllar boyunca karşılayacak kapasiteye sahip, Kandıra Namazgah Barajı’nı gezdi. Gezi heyeti daha sonra İSU Genel Müdürlüğünün yatırım maliyetlerini düşürmek ve daha ileriki dönemlerde kendi kendine yetebilmek amacıyla hayata geçirdiği Kandıra Namazgah Barajı Hidroelektrik (HES) ve Güneş Enerjisi Santralleri (GES) ile, Bölge halkının sağlıklı ve kesintisiz içme suyu ihtiyacını karşılamak için inşa ettiği Dudutepe İçme Suyu Arıtma Tesisi ve şehrin atık su artıma konusunda  çok önemli bir yeri olan Kandıra Merkez Atık Su Arıtma Tesisi gibi suya yön veren yatırımlarını gezdi.

Görev alanı içindeki bölgelerde, hizmet vermek için modern çağın gerektirdiği bütün olanaklardan faydalanan Kurum, yapmış olduğu önemli çalışmaları vatandaşlara tanıtmak hedefiyle düzenlediği teknik gezide katılımcılara, kurumun yapmış olduğu yatırımların yanı sıra suyun ve çevrenin önemi, korunması ve sürdürülebilirliği hakkında da bilgiler verildi.

Kızılay Derneği Kocaeli Şubesi Dernek Başkanı Aylin Korkmaz ve dernek üyeleri, daha sonra İSU Genel Müdürlüğünün Avrupa standartlarındaki İzmit Lojistik Merkezini ve uluslararası standartlara sahip olan içme suyu, atık su ile mikrobiyoloji ünitelerinin bulunduğu İSU Merkez Laboratuvarını gezdiler. Yatırımları büyük bir beğeni ile gezen katılımcılar, merak ettikleri konular hakkında İSU yetkililerinden bilgi aldılar. Kurumun yaptığı yatırımların  projelendirme ve faaliyete geçirilme aşamasını ilgiyle dinleyen Heyetin memnuniyeti yüzlerine yansıyordu.

Yatırımlardan çok etkilenen gezi heyeti kuruma olan bakış açılarının olumlu yönde değiştiğini belirttiler. Evlerine gelen suyun musluklara kadar süren meşakkatli yolculuğu ve yine atık suyun geçirmiş olduğu aşamaları şaşkınlıkla izlediklerini belirten heyet  burada öğrendiklerini herkesle paylaşacaklarını ve artık suyun her zerresinin kıymetini bileceklerini ifade ettiler. Teknik Gezi,  İSU Genel Müdürlüğü yetkilileri tarafından Kızılay Derneği Heyetine  “Su Medeniyeti Tarihinden Damlalar” kitabının hediye  edilmesi ve toplu hatıra fotoğrafı çekilmesiyle son buldu.

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
06:00
07:45
12:57
15:30
17:47
19:20

1. SAYFA

28,03,2018

TARİHTE BUGÜN

20 Kasım 1985
Microsoft Windows 1.0 piyasaya çıktı.

SÜPER LİG PUAN DURUMU