Şarbon virüsü doğrulandı, önlemler alınıyor
Güncel
11 Temmuz 2018 Çarşamba 18:43

Şarbon virüsü doğrulandı, önlemler alınıyor

Gölcük Hasareyn Köyü şarbon virüsü şüphesiyle karantina altına alındı. İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'nden konuya ilişkin kötü haber geldi.

Araştırmalar kapsamında İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından alınana numunelerin laboratuvar sonuçlarında şarbon virüsü tespit edildi. Bunun üzerine müdürlüğe bağlı ekipler, mahalleye giderek aşı uygulaması yaptı.

Gölcük Kaymakamı Mustafa Altıntaş, konuya ilişkin bir açıklama yaptı. Yalçıntaş açıklamasında; "Olayla ilgili dün inceleme yapıldığını ve bugün hayvanların aşılandığını anlatan Altıntaş "Bizim amacımız en kısa sürede şarbon hastalığından kurtulmak ve vatandaşlarımızın canlarını korumaktır. Bunun bir kuluçka dönemi var. Bu virüsün dağılmaması için önlem almaya çalışıyoruz. Hayvana aşı yapılırken iğneden hastalık bulaşmıyor. Kimi vatandaşlarımız bundan tedirgin oluyor. Kesinlikle iğneden aşı yapılırken hastalık bulaşmaz. Bin 395 doz aşı yapılacaktır. Bunun 600'ü Hasaneyn’de olacak. Kurbanlık hayvanların şu anda buraya gelmesi söz konusu değildir" dedi.

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
05:57
07:42
12:56
15:31
17:49
19:22

1. SAYFA

28,03,2018

TARİHTE BUGÜN

17 Kasım 1922
Son Osmanlı padişahı VI. Mehmet (Vahdettin) İstanbul'u terk etti.

SÜPER LİG PUAN DURUMU