Türk-iş Başkanı Kocaeli'de konuştu
Güncel
10 Eylül 2018 Pazartesi 14:43

Türk-iş Başkanı Kocaeli'de konuştu

Türk İş Sendikaları Konfederasyonu Genel Başkanı Ergün Atalay, Türk-İş Kocaeli Temsilciliği'ne ziyarette bulundu.

Türk İş İl Temsilcisi Yakup Yıldız ve yönetimi, Genel Başkan Atalay’ı Seka Park 2. Etap’ta yeni açılan Maide Restaurant’ta ağırladı. 

FABRİKAYI ALMIYORUZ, HAKKIMIZI İSTİYORUZ

Atalay, “Uzun zamandır süren Gebze Flormar’da 140 arkadaşımızın iş hakkı feshedildi. Uzun zamandır orada eylem var. Yaptığınız eylem kanunsuz eylemdir denildi. İşveren bölgedeki insanlardan güç alarak eylemin bulmasını istiyorlar. İşyerine de çalışanlara da zarar veriliyor. İnatlaşmanın hiçbir faydası yok. Biz orada fabrikayı almak istemiyoruz. Hakkımızı istiyoruz” dedi.

KRİZ FIRSATA DÖNÜŞTÜRÜLMELİ

Doların yükselmesiyle birlikte artan sorunlara da dikkat çeken Atalay, “Dolar yükseldi. Bir ateş yanıyor. Bazı işverenlerimiz bu krizi fırsata dönüştürmemeli. 2 aydır KİT’lerde de kadroya geçilmesi ile ilgili bir çalışma yok. Türk İş Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkenin birliğinden bütünlüğünden yanadır. İşyerlerimiz bizim evimiz gibi, babamızın malı gibidir. Patronun üzerine ne düşüyorsa biz de haklarımızı talep ediyoruz. Kriz başladığından beri Çalışma Bakanlığı ne kadar işçi çıkardı? Bu rakamalar bizde yok. Bunu açıklamasını bekliyoruz” diyerek açıklamasını sonlandırdı.

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
05:57
07:42
12:56
15:31
17:49
19:22

1. SAYFA

28,03,2018

TARİHTE BUGÜN

17 Kasım 1922
Son Osmanlı padişahı VI. Mehmet (Vahdettin) İstanbul'u terk etti.

SÜPER LİG PUAN DURUMU