Vadi Besicilik'te Şarbon iddiası
Güncel
08 Eylül 2018 Cumartesi 10:37

Vadi Besicilik'te Şarbon iddiası

Vadi Besicilik'te ŞARBON'a rastlandığı iddialarına sahibi Cezmi Çiçek tepki gösterdi ve bir açıklama yayınladı.

VADİ BESİCİLİK'İN SAHİBİ CEZMİ ÇİÇEK'İN AÇIKLAMASI

İlimiz Gölcük ilçesi Lütfiye köyünde faaliyet gösteren VADİ BESİCİLİK markasıyla tarım ve hayvancılık yapan, Türkiyenin en önemli kurban kesim alanlarına sahip, işine önem veren, müşteri memnuniyetini esas alan, hayvan sağlığına ve hijyene azami derece hassasiyet gösteren ve her türlü hastalığa karşı TARIM İL MÜDÜRLÜĞÜNÜN yapmakla hükümlü olduğu ŞARBON, ŞAP, ÇİÇEK vb. Devlet tarafından yapılması gereken bütün aşılar yaptırılmış olup bunlar TARIM İL MÜDÜRLÜĞÜ kayıtlarında vardır. Ayrıca firmamız kendi üzerene düşen yasal mecburiyeti olmayan karma aşılar, parazit ilaçları vb. Hastalıklara karşı her türlü kayıtları tutulmak kaydıyla tedavi etmektedir.

Son zamanlarda basın ve yayın organları tarafından yayınlanan GÖLCÜK KAYMAKAMLIĞININ, İLÇE JANDARMA KOMUTANLIĞINA ve diğer resmi kurumlara yazdığı 04.09.2018 tarih ve 94833249-325.01 sayılı yazısı ile ‘'VADİ BESİCİLİĞE  AİT İŞLETMEDE ŞARBON HASTALIĞI ÇIKMIŞ OLUP GEREKLİ KORDON VE KARANTİNA TEDBİRLERİ UYGULANARAK LÜTFİYE MAHALLESİ BÖLGESİ HAYVAN HAREKETLERİ KISITLANMIŞTIR.’’ Denilerek karantina bölgesi ilan edilmiştir. Bu yazı iftira niteliğinde olup, hiçbir şekilde işletmemizden hayvan kan örnekleri, yem numuneleri, ölmüş hayvan veya hayvan gübresi numunesi hiçbir şekilde TARIM İL MÜDÜRLÜĞÜ görevlilerince alınmamıştır. Tahlil yapılmamıştır. Ayrıca  görsel olarakta hayvanlar kontrol edilmemiştir. Hiçbir şekilde işletmemizde ŞARBON hastalığına rastlanmamıştır. Sadece VADİ BESİCİLİKTE kurban bayramın da kurban kestiğini iddia eden bir müşterinin ‘’BEN ETİMİ TAHLİL ETTİRDİM. 

SONUCUNDA ETİMDE ŞARBON ÇIKTI.’’ Diyerek TARIM İL MÜDÜRLÜĞÜNE müracat etmesi sonucu TARIM İL MÜDÜRLÜĞÜ numunenin tahlile nasıl gittiğini VADİ BESİCİLİKTEN alınan etin bir kasapta işlem görüp görmediğini sorgulamadan diğer hissedarların elinde bulunan etlerden şahit numune alıp tahlil yapmadan hisse sahiplerine alel acele etlerini imha ettirerek daha sonradan o etlerden şirketimizinde numune alıp tahlile gönderme şansını ortadan kaldırarak iddia sahibinin iddiasına dayanarak karantina bölgesi ilan etmişlerdir. Halbuki her kesilen kurbanın başında TARIM İL MÜDÜRLÜĞÜNÜN görevlendirmiş olduğu veteriner hekim ‘’TEVFİK YILDIZ’’ resmi görevli olarak bulunmuştur. Kamu oyunda yanlış algı oluşturarak VADİ BESİCİLİK müşterilerine haksız korku ve endişeye sebep vererek halkı galeyana getirecek olan bu yazının altında imzası olan bütün tarafların ‘’ŞARBONLU HAYVANA RASTLANDI.’’ Diyerek yazışmalara imza atan tüm kamu görevlilerini bu konuyu ispat etmeye davet ediyorum. İspat etmeleri halinde çiftliğimi devlete bağışlayacağım. Fakat ispat edemezlerse, istifa etmelerini KOCAELİ VALİSİNİ ve CUMHURİYET SAVCILARINI VADİ BESİCİLİKTE hayvan kesenlerin endişe ve korkularına sebep olan her kimse veya şirket sahibiyse bu kişi ve kişiler hakkında gerekli yasal işlemlerin yapılmasını kamuoyu önünde arz ederim.

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
05:53
07:37
12:56
15:34
17:52
19:24

1. SAYFA

28,03,2018

TARİHTE BUGÜN

13 Kasım 2009
Su bulma umuduyla ayın güney kutbunu bombalayan NASA, çarpma sonucunda ayda önemli miktarda su bulunduğunu duyurdu.

SÜPER LİG PUAN DURUMU