Vahşi cinayette yeni gelişme
Polis-Adliye
09 Temmuz 2018 Pazartesi 13:40

Vahşi cinayette yeni gelişme

İzmit'te geniş bir kesim tarafından tanınan evli ve 2 çocuk babası Erman Kızıltan(33), 19 Mayıs 2015 günü akşamı sattlerinde eşiyle konuştuktan sonra ortadan kayboldu. İzmit İlçesinde bulunan Endüstri Meslek Lisesi'nin arkasında faaliyet gösteren Meda Elektrik'i işleten Erman Kızıltan, olaydan önce eski ortağı A. G. ile görüşmüş ardından da kayıplara karışmıştı. Olaydan bir gün sonra ise Kızıltan'ın aracı Sapanca'da ormanlık alanda bulunmuştu.Kocaeli Polisi o dönemde olayla ilgili A.G ile ona olayda yardım ettiği düşünülen T.A., C.Ö ve H.S isimli şahısları gözaltına aldı. Ancak şahıslar delil yetersizliği nedeniyle sevk edildikleri adli merciiler tarafından serbest bırakıldı.

Kocaeli İl Asayiş Şube Müdürlüğü   olayla ilgili dosyayı detaylı incelemek üzere  tekrar ele aldı.  Yapılan takip  toplanan deliler ışığında  aynı şüpheliler tekrar gözaltına alındı.  Yapılan  çapraz sorguda, toplanan ek deliller ışığında  şüpheliler suçunu itiraf etti. İş yerinde öldürülen Erman Kızıltan'ı, araca koyup taşıyarak Kartepe İlçesi Suadiye  bölgesinde dağlık alana  gömen şahısların yer göstermesi ile  ceset bulundu.  Aile yakınları   cesedi  ayakkabılarından teşhis etti.Olayla  ilgili  alınan ifadelerde Erman Kızıltan'ın A.G.'isimli şahsın elektrikçi dükkanında kar ortağı olarak çalıştığı belirlendi. Dükkan sahibi A.G. daha sonra Erman Kızıltan'ın yanına T.A. isimli  bir şahsı işçi olarak aldı. Ancak  T.A. ile Erman Kızıltan arasında belli bir süre sonra  anlaşmazlıklar yaşandı. Yaşanan anlaşmazlıklar neticesinde Kızıltan elektrikçi dükkanındaki işinden ayrılarak, kendi iş yerini açtı. Dükkan sahibi A.G. ile Kızıltan arasında müşteri çalma mevzusu yüzünden anlaşmazlık yaşandı.

 

OPERASYONLA YAKALANDILAR

 iş yeri sahibi A.G  ve beraberindekiler Erman Kızıltan'ı öldürmeyi planladı. Kızıltan'ın dükkanına gelen A.G., T.A., C.Ö. ve H.S., burada şahsı bir süre tehdit ettikten sonra başında ve vücudunun çeşitli yerlerinden silahla vurarak öldürdü. Olay sonrası  şahıslar cesedi dükkanda bırakıp kapıyı  kilitleyerek  dışarı çıktı. 4 şahıs  bir süre dışarıda alkol alıp cesedi ne yapacaklarını konuştu.  Ardından iş yerine tekrar geri döndüler.Şahısı b,ir poşete sarıp arabaya koyduktan sonra  Kartepe Suadiye mevkiine götürdüler.  Bir süre bu bölgede alkol alan şahıslar  ardından minübüse yükledikleri cesedi  poşete iyice sararak gömdüler.

Toplanan  deliller  doğrultusunda Şahıslar  Kartepe, İstanbul Ataşehir'de bulunan 5 ayrı adrese yapılan baskınlar ile gözaltına alındı. 12 kişilik özel ekip topladıkları deliller doğrultusunda  şahısları aldıkları  çapraz sorguda suçlarını itiraf ettirdi.   4 şüpheli   biten işlemleri sonrasında sabah saatlerinde  Kocaeli Adliyesine sevk edildi.

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
05:57
07:42
12:56
15:31
17:49
19:22

1. SAYFA

28,03,2018

TARİHTE BUGÜN

17 Kasım 1922
Son Osmanlı padişahı VI. Mehmet (Vahdettin) İstanbul'u terk etti.

SÜPER LİG PUAN DURUMU