Kocaeli Bilim Sanayi Ve Teknoloji İl Müdürlüğü’nden Alışan Lojistik’e Ziyaret
Sektör
09 Kasım 2018 Cuma 13:44

Kocaeli Bilim Sanayi Ve Teknoloji İl Müdürlüğü’nden Alışan Lojistik’e Ziyaret

Alışan Lojistik; kamu, özel sektör ve üniversite işbirliği için adımlar atmaya devam ediyor

Lojistik sektörünün lider kuruluşlarından Alışan Lojistik, sektör paydaşlarıyla yaptığı işbirlikleri ile ön plana çıkıyor.

Alışan Lojistik, Gebze Güzeller Organize Sanayi Bölgesindeki lojistik merkezini ziyaret eden Kocaeli Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü İlhan Aydın başkanlığındaki Kocaeli Üniversitesi ve Doğu Marmara Kalkınma Ajansı mensuplarından oluşan heyete, yapılan Ar-Ge çalışmaları ve gelecek projeler hakkında bilgi verdi.

 

 

Geleceği şekillendirmenin ancak geleceği inşa etmekle mümkün olabileceği felsefesinden yola çıkan ve sektöre yön veren Alışan Lojistik,  hayata geçirdiği iki Ar-Ge merkezi ile inovasyon çalışmalarını sürdürüyor. Alışan Lojistik, Güzeller Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alan lojistik merkezinde Kocaeli Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü İlhan Aydın’ı ekibiyle beraber ağırladı ve yapılan çalışmalar hakkında bilgilendirdi. Keyifli geçen ziyarette Doğu Marmara Kalkınma Ajansı üyeleri ve Kocaeli Üniversitesi’nden akademisyenler de yer aldı.

Ziyaret kapsamında misafirlere çalışmalar hakkında bilgi aktarımının yanı sıra tesis gezisi de düzenlendi. Alışan Lojistik’in modern depolama sistemleri, hayata geçirdiği projeleri ve Ar-Ge merkezinde yapılan çalışmaları hakkında konuklarla bilgiler paylaşıldı. Gerçekleşen buluşma ile kamu, özel sektör ve üniversite işbirliği için önemli bir adım atılırken, önümüzdeki dönemde hayata geçirilecek projeler, üniversite öğrencilerine staj fırsatları ve benzer işbirliği alanları hakkında daha sık temas kurulmasına da karar verildi.

Ziyarete ev sahipliği yapan Alışan Lojistik İcra Kurulu Üyesi Ayhan Özekin ve Ar- Ge Merkezi Direktörü Murat Şencan, kamu kuruluşları ve üniversitelerle yapılan işbirliklerine şirket olarak büyük önem verdiklerini, Ar-Ge çalışmalarının bu kurumların desteği ile çok daha güçlü ve yaratıcı sonuçlar doğuracağını düşündüklerini ifade etti.

DİĞER HABERLER

240 ÖĞRENCİ BİSİKLETLERİNE KAVUŞMANIN SEVİNCİNİ YAŞADI

İzmit Belediye başkanı Dr. Nevzat Doğan'ın vizyon projelerinden olan bisiklet dağıtımları Kuruçeşme bölgesinde devam etti. Kuruçeşme Kapalı Pazar alanında düzenlenen törenle Kocatepe Ortaokulu, Kılıçarslan Ortaokulu, Özel Cebir Koleji Kuruçeşme İmam Hatip Orta Okulu öğrencilerine bisikletleri teslim edildi. 240 bisikletin dağıtıldığı törene Başkan Doğan'ın yanı sıra belediye meclis üyeleri, İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Akmanşen, Pazarcılar Odası Başkanı Ahmet Serim, Kasaplar Odası Başkanı Rasim Özkul, AK Parti İzmit İlçe Yöneticisi Ahmet Çelik, muhtarlar ile vatandaşlar katıldı.

KÖŞE YAZARLARI

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
06:00
07:45
12:57
15:30
17:47
19:20

1. SAYFA

28,03,2018

TARİHTE BUGÜN

20 Kasım 1985
Microsoft Windows 1.0 piyasaya çıktı.

SÜPER LİG PUAN DURUMU