AKAR SEÇİMLER İÇİN ABD'DE
Siyaset
07 Kasım 2018 Çarşamba 09:42

AKAR SEÇİMLER İÇİN ABD'DE

ABD'de halk 6 Kasım da 435 sandalyeli Temsilciler Meclisi'nin tamamının, 100 sandalyeli Senatonun ise 35'inin yeniden belirleneceği ara seçimler için sandığa gitti. AGİTPA Komisyonu üyesi CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar’da seçimleri yerinde takip edenler arasındaydı.

GÖSTERİLERE MÜDAHALE YOK

AGİTPA Komisyonu olarak ABD’de bir dizi ziyaret gerçekleştiren CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar ABD’de karşılaştığı protesto ve gösteriler hakkında da konuştu. Beyaz Saray önünde End This Nightmare Vote (Bitirin Bu Kabusu)pankartlarıyla Trump’ı protesto edenlere hiçbir müdahalenin olmadığını belirten Akar , vatandaşlarımız ‘Bunu Kaçak Saray’ önünde Erdoğan için yapabilir mi?  dedi.Amerika Senatosu önünde yapılan gösterileri takip eden Akar, polis yok, Toma, yok, Gaz yok diyerek bu konuda Amerika’nın çok gerisinde olduğumuzu söyledi.

 

SEÇİM HAVASI SOKAKLARDA YOK

Ülkemizde gerçekleşen her seçimde pankart, billboard ve afişlerin her tarafta olduğunu adeta afiş olmayan alan bırakılmadığına dikkat çeken CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, Amerika da bunlara rastlamadıklarını gördükleri tek afişi de sosyal medya hesabından paylaştığını söyledi.

 

Seçimler öncesin de Washington Büyükelçisi Serdar Kılıç ve büyükelçilik personeli ile bir araya gelen AGİT heyeti yapılacak seçimlere ilişkin bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdi.  AGİT heyetinin takip ettiği seçimlerde 110 Amerikalı Müslümanın, ülke genelindeki çeşitli Kongre, eyalet, yerel ve federal pozisyonlara aday olduğu ve seçimlere katılımın da yüksek olduğu görüldü. Seçimlerde Filistin asıllı Rashida Tlaib ve Somali asıllı Ilhan Omar, yarışı kazanarak "Temsilciler Meclisine giren ilk Müslüman kadın üyeler" olmayı başardı.

ABD Başkanı Trump’ın ‘ Bu gece muhteşem bir başarıydı’ sözleri ile değerlendirdiği seçimler sonrası AGİTPA heyeti de incelemelerini tamamladı.

 

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
06:00
07:45
12:57
15:30
17:47
19:20

1. SAYFA

28,03,2018

TARİHTE BUGÜN

20 Kasım 1989
ABD'li astronom Edwin Hubble doğdu.

SÜPER LİG PUAN DURUMU