Aldığımız seçimi çalanlardan...
Siyaset
12 Mayıs 2018 Cumartesi 18:40

Aldığımız seçimi çalanlardan...

Aday adaylığı açıklamasında konuşan Fikret Toker, Leyla Atakan’dan başlayarak CHP’li tüm eski belediye başkanlarının isimlerini saydı; “Yerel yöneticiler eski belediyeciler için bir çivi bile çakmadı diyor. Bunu söylemek İzmit’i İzmit yapan efsane isimlere hakaret etmektir” dedi

Eski Bekirpaşa Belediye Başkanı Fikret Toker CHP Kocaeli’den milletvekili aday adayı olduğunu partinin il binası önünde düzenlediği toplantı ile açıkladı. Partililerin yoğun ilgi gösterdiği toplantının açılış konuşmasını yapan CHP Kocaeli İl Başkanı Cengiz Sarıbay, sosyal medyada yapılan bazı paylaşımlar sebebi ile bir çok yerden şikayet ve eleştiri aldıklarını dile getirdi.

 

PARTİDEN AYRILSIN

Partinin ve aday adaylarının motivasyonunu aşağıya çekecek hiç bir söyleme izin vermeyeceklerini belirten Sarıbay, “Geçtiğimiz günlerde ‘O varsa ben yokum’ diyen varsa def olsun demiştim. Bu bana yakışmayan bir itham oldu. ‘O varsa ben yokum’ diyen varsa partiden ayrılsın. Çünkü artık bu tarz konuşmalarla, enerjimizi düşürecek ithamlarla uğraşmak istemiyoruz” diye konuştu.

 

GELECEĞİMİZ İÇİN ÇALIŞALIM

Artık herkesin 24 Haziran seçimlerini tek mesele olarak görmesi gerektiğini ifade eden Sarıbay, “Gelin birlikte bu siyasi iktidarı al aşağı edelim. Demokrasiyi, özgürlüğü, hukuku, adaleti, barışı hep birlikte geri getirelim. Artık ‘sen, ben’ kavgası ile değil, hep birlikte geleceğimiz için çalışalım” dedi.

 

LEYLA ATAKAN’A HAKARETTİR

Sarıbay’ın ardından partililere hitap eden Fikret Toker ise, yerel yöneticilerin eski belediyeler hakkında ‘Bir çivi bile çakmadılar’ söylemlerini eleştirdi. CHP ile seçime girerek belediye başkanlığı yapan Leyla Atakan’dan başlayarak tüm partili eski belediye başkanlarının isimlerini sayan Toker, “Yerel yöneticiler eski belediyeciler için bir çivi bile çakmadı diyor. Bunu söylemek İzmit’i İzmit yapan efsane isimlere hakaret etmektir” diye konuştu.

 

HESABINI SORACAĞIM

İktidar partisinin karıştığı iddia edilen usulsüzlüklere de değinen Toker, “Ben her seçim zamanı bir yerlere aday olan bir isim değilim. Ancak önümüzdeki seçimlerin çok önemli olduğunu biliyorum. En aktif çalışmayı sağlamak için, hırsızlığın yolsuzluğun hesabını sormak için, 10 bin fark oy ile kazandığımız seçimi çalanlardan hesap sormak için aday adayıyım” şeklinde konuştu.

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
05:28
07:08
12:56
15:58
18:23
19:52

1. SAYFA

28,03,2018

TARİHTE BUGÜN

19 Ekim 1448
Osmanlı padişahı II. Murat, Kosova Zaferi'ni kazandı.

SÜPER LİG PUAN DURUMU