Erdoğan'ın rakibi belli oldu
Siyaset
22 Nisan 2018 Pazar 15:32

Erdoğan'ın rakibi belli oldu

CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı İlhan Kesici. Artık açıklanması an meselesi. Milliyetçi muhafazakar seçmene yakınlığıyla bilinen İlhan Kesici, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın karşısına tek aday olarak çıkartılacak.

CHP, İYİ Parti ve Saadet Partisi arasındaki görüşme trafiği baş döndürüyor. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Meral Akşener arasında yapılan anlaşmaya göre Meral Akşener, Cumhurbaşkanı adayı olmayacak. CHP'nin görüşmeler neticesinde belirleyeceği aday Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın rakibi olacak.

CHP'den Kemal Kılıçdaroğlu'nun tasarrufuyla 15 milletvekili istifa ederek İYİ Parti'ye geçti ve İYİ Parti TBMM'de grup kurarak seçime girme hakkı elde etti. Şimdi gözler CHP'nin Cumhurbaşkanı Dayı kim olacak? Sorusunun cevabına çevrildi. Ankara'dan gelen bilgilere göre İlhan Kesici'nin adaylığı açıklanacak. Hedef Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın karşısında İlhan Kesici'yi tek aday bırakmak.

CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı son dakikada pürüz çıkmazsa İlhan Kesici. CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı'nın İlhan Kesici olduğunu günler öncesinden Tek Kocaeli Gazetesi'nde kesin bir dille nokta koyarak ilan etmiştik.

 

DİĞER HABERLER

Boşaltılan askeri alanlarda inceleme

CHP Kocaeli İl Çevre ve Sağlık Komisyonu Başkanı Diş Hekimi Müzeyyen Topçu Tan, Komisyon üyeleri Orman Yüksek Mühendisi Mustafa Zengin, Gazeteci ve Laborant Bülent Karagöz ve 3 Kadın yürüyüşçüsü Nursel Karagöz Cephanelik diye bilinen, boşaltılan askeri alanda incelemelerde bulundu.İncelemeler sonrasında Çevre ve Sağlık Komisyonu bir açıklama yaptı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:Kocaeli'de boşaltılan ve boşaltılacak olan askeri alanların bilinçsizce betonlaşmaya açılmasının doğuracağı sonuçlar üzerine bir çalışma başlatarak, konuyu kamuoyu ile paylaşmayı bir vatandaşlık görevi olarak gördük.CHP Kocaeli Çevre ve Sağlık Komisyonu olarak; yıllardır, ağaç ve orman katliamlarının sonuçları konusunda yetkilileri ve yurttaşlarımızı uyarıyoruz ancak son zamanlarda yurdumuzun çeşitli illerinden art arda gelen sel baskını haberleri ile doğaya verilen tahribatın ve ranta dayalı bilinçsizce yapılaşmanın sonuçlarının neler olabileceğine de dikkat çekmemiz gerektiğini düşündük.

KÖŞE YAZARLARI

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
03:15
05:27
13:09
17:07
20:29
22:24

1. SAYFA

28,03,2018

TARİHTE BUGÜN

27 Mayıs 1925
Türk din adamı, çevirmen, hattat, aynı zamanda Okan Bayülgen'in dedesi olan Elmalılı Muhammed Hamdi Yazır vefat etti.

SÜPER LİG PUAN DURUMU