Kadın vekillerimiz göreve
Siyaset
07 Temmuz 2018 Cumartesi 15:11

Kadın vekillerimiz göreve

TBMM'de geçtiğimiz dönem Kocaeli'den iki kadın Milletvekili yer almıştı. 24 Haziran seçimleriyle birlikte TBMM'de Kocaeli'yi temsil edecek kadın milletvekili sayısı 3'e çıktı.

Radiye Sezer Katırcıoğlu ve Fatma Kaplan Hürriyet geçtiğimiz dönem TBMM'de Kocaeli'yi temsil etmişlerdi. 24 Haziran 2018 seçimleriyle birlikte bu iki isim yerlerini korurken, Emine Macit Zeybek'in milletvekili seçilmesiyle Kocaeli'yi temsil eden kadın milletvekili sayısı 3 oldu.

BU SORUNUN ÇÖZÜMÜ 1. GÜNDEMİNİZ OLMALI

Kocaeli siyasetinin güçlü kadınları olarak önümüzdeki süreçte Katırcıoğlu, Zeybek ve Hürriyet isimilerini çokça duyacağız. Çocuk istismarı, cinsel istismar noktasında bugünlerde sıkça yaşanan olayların bir daha yaşanmaması adına Kocaeli'nin 3 kadın milletvekiline büyük görev düşüyor. TBMM'de bu noktada önemli adımlar atılması yönünde beklenti büyük olacak.

Ak Parti Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, geçtiğimiz dönemde partisi adına başarılı bir performans sergiledi. Teşkilatların, yerel yöneticilerin hep yanında olan Katırcıoğlu, 24 Haziran seçimleriyle birlikte yeni dönemde de medliste yer alan Katırcıoğlu'ndan Kocaeli'nin beklentisi büyük.

CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, Kocaeli'nin her sorununu takip etti, sorunları yerinde inceledi ve çözüm noktasında çaba harcadı. Bu yönüyle Kocaeli'de en çok konuşulan siyasetçilerinden oldu. Partisi adına Genel Başkan Kılıçdaroğlu tarafından verilen önemli bir görevi yerine getirdi. İYİ Parti'nin grup kurması için partisinden istifa etti, daha sonra İYİ Parti'den istifa ederek partisine geri döndü. 

Ak Parti Kocaeli Milletvekili Emine Macit Zeybek, İzmit ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Meclis Üyeliği görevlerinde bulundu. Teşkilatlarda çok sevilen Zeybek'in milletvekili seçilmesi parti tabanında memnuniyet yarattı. 

 

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
05:02
06:43
13:03
16:26
19:02
20:30

1. SAYFA

28,03,2018

TARİHTE BUGÜN

25 Eylül 2012
Türk halk ozanı Neşet Ertaş vefat etti.

SÜPER LİG PUAN DURUMU