Kocaeli'den mesaj verdiler
Siyaset
12 Ekim 2018 Cuma 16:08

Kocaeli'den mesaj verdiler

İYİ Parti’de İl Başkanlığına atanan Şanbaz Yıldız’a siyasi partilerden ilk hayırlı olsun ziyareti CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay tarafından yapıldı. İl binasında gerçekleştirilen ziyarete CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay’ın yanı sıra CHP Milletvekilleri Fatma Kaplan Hürriyet ve Haydar Akar da eşlik etti.

Ziyaret esnasında konuşan İYİ Parti İl Başkanı Şanbaz Yıldız, “CHP Kocaeli İl Başkanı ve milletvekilleri arkadaşlarım bu nazik ziyaretlerinizden ötürü teşekkür ediyorum. 1 aylık bir il başkanıyım. Fakat Kocaeli’de 35 yıldır siyasetin içerisindeyim. Burada Kocaeli’nin her bir kesimine hitap etmek için yola çıktık. Sarıbay benim 30 yıllık bir abim. 

Kocaeli’de siyasetinde uzlaşmacı dilini her bir kesime ulaştırmak zorundayız diyen Yıldız, “Kişi kimlik ve millet gözetmeksizin siyaset yapan insanların çok daha gönülden ve sevgiyle halkına hitap etmesi gerekir. Bizim çıktığımız yol bu. Biz cesurlar hareketiyiz. Bu yerel seçimde milletimize iyi bir ittifak yapacağımızı düşünüyoruz. Uzlaşarak başarıyı yakalayacağız” dedi.

SARIBAY: DİKTATÖRDEN KURTULMAK İÇİN..

Bizim bu ülkeden sevgi diline ihtiyacımız var. Bu nedenle bu konuda beraber hareket ettiğimiz İYİ Parti ile bundan böyle de beraber hareket etmeye hazırız. Türkiye’nin bir diktatörden kurtulmamız için yapmamız gereken bir hareket. Biz bu konuda her zaman birlikte hareket edip demokrasi için beraber hareket etmeye hazırız. Bu ittifak olur ya da olmaz. Belli kararları inşallah vereceğiz” şeklinde konuştu.

HÜRRİYET:SALDIRI HOŞ DEĞİL

Sarıbay’ın ardından söz alan CHP Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, “Görevinizin hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Kısa bir dönem de olsa eski bir İYİ Parti milletvekili olarak da başarılar istiyorum. Sayın Meral Akşener ve tüm teşkilatlara da geçmiş olsun diyorum. Bu kabul edilebilir değil. Hele ki kadın siyasetçilere saldırı hiç hoş değil. Kardeşliği ne yazık ki iktidarın kulanmış olduğu dil ve yöntemle kaybetmeye başladık. İş nahoş şeylere asla götürülmemelidir. Daha hoşgörülü olmalıyız, daha barış dilini kullanmalıyız” ifadelerine yer verdi.

AKAR: MİLLET İTTİFAKI

Hürriyet’in arından konuşan Haydar Akar, “Gerçekten Türkiye belki de tarihinin en zor sürecini yaşıyor. Bu süreç içerisinde birlik içerisinde olmamız gerekirken uzlaşma sıkıntılarını bu süreçte yaşıyoruz. Kendilerine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Ülke ekonomik kriz içerisinde. Yerle seçimler yaklaşıyor. Genel seçimlerde bir ittifak yaptık. Gerçekten bu bir çıkar ittifakı değil, millet ittifakıydı” açıklamalarında bulundu. 

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
05:23
07:03
12:57
16:02
18:29
19:57

1. SAYFA

28,03,2018

TARİHTE BUGÜN

15 Ekim 1836
Alman filozof Friedrich Nietzsche doğdu.

SÜPER LİG PUAN DURUMU