MHP lideri Bahçeli hakkında dikkat çeken iddia!
Siyaset
08 Kasım 2018 Perşembe 11:36

MHP lideri Bahçeli hakkında dikkat çeken iddia!

ABD'nin PKK liderleri için milyonlarca dolara varan ödül kararından MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin önceden haberdar olduğu iddia edildi. İddiayı ortaya atan isim Yeniçağ gazetesi yazarı Arslan Bulut,"Bahçeli'nin, PKK ile YPG'nin ayrıştırılması girişimi ile Türkiye'ye tuzak niteliğinde somut bir adım atılacağından önceden haberdar olduğu net bir şekilde anlaşılıyor" ifadelerini kullandı

Yeniçağ gazetesi yazarı Arslan Bulut, ABD'nin PKK liderleri için milyonlarca dolara varan ödül kararından MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin önceden haberdar olduğunu iddia etti.

 

Bulut'un "Yeni açılımı ABD mi başlattı?" başlığıyla (8 Kasım 2018) yayımlanan yazısı şöyle:

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 6 Kasım sabahı, grup konuşmasını yaparken, ABD Dışişleri Bakanlığı henüz, "PKK terör örgütünün üç yöneticisinin yakalanmasını sağlayacak bilgiler verenler için" ödül koyduğunu ilan etmemişti.

Bahçeli, şöyle diyordu:

"Görünüşe bakılırsa, ABD aynı anda hem Türkiye'yi idare etmekte, hem de PKK/YPG'yi kullanmakta, daha doğru bir ifadeyle korumaktadır. Güçlü ihtimaldir ki, ABD yeni bir aldatma ve oyalama sürecini devreye almıştır. PKK ile YPG'nin birbirinden ayrılacağı, YPG'nin Suriye örgütü haline getirileceği, sonra da YPG'nin diğer gruplar içinde eritilerek tedavülden kaldırılacağı iddiaları dillendirilmektedir. ABD'nin Türkiye'yi meşgul ederek stratejik amaçlarını gerçekleştirmek, Suriye'nin kuzeyinde terör devleti tesis etmek için her yol ve yönteme müracaat ettiği açıktır, aşikârdır. PKK, YPG'den nasıl ayrılacaktır? Dahası PKK, PKK'dan nasıl ayrıştırılacaktır? Böylesi bir hezeyana, böylesi muhal bir hayale hangi mantıkla inanmamız beklenmektedir? Türkiye'yi kurnazca ve kurulan tuzaklarla yeni bir çözüm sürecine çekme, yeni bir çözülme fırtınasına sokma arayış ve çabaları varsa, bilinmelidir ki, Türk milleti altın kâse içinde servisi yapılan öldürücü zehri asla içmeyecek, bu oyuna kesinlikle gelmeyecektir."

Bu konuşmadan, Bahçeli'nin, PKK ile YPG'nin ayrıştırılması girişimi ile Türkiye'ye tuzak niteliğinde somut bir adım atılacağından önceden haberdar olduğu net bir şekilde anlaşılıyor

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
06:00
07:45
12:57
15:30
17:47
19:20

1. SAYFA

28,03,2018

TARİHTE BUGÜN

20 Kasım 1989
ABD'li astronom Edwin Hubble doğdu.

SÜPER LİG PUAN DURUMU