Yakup Törk Ramazan ayı münasebetiyle mesaj yayınladı
Siyaset
15 Mayıs 2018 Salı 18:36

Yakup Törk Ramazan ayı münasebetiyle mesaj yayınladı

Cumhuriyet Halk Partisi Darıca İlçe Başkanı Yakup Törk, Ramazan Ayının başlaması münasebetiyle yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Bütün Müslüman aleminin büyük bir özlemle beklediği ve toplum hayatında huzur, yardımlaşma ve kaynaşmanın yoğun olarak yaşandığı kutsal Ramazan ayına kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. İçinde bin aydan daha hayırlı Kadir Gecesi´ni bulunduran Ramazan Ayı´nın ülkemize ve İslam Alemine birlik, beraberlik ve barış getirmesini Yüce Allah´tan niyaz ederim, dualarınız kabul olsun.

 

Ramazan ayı sadece bir oruç, sadece bir nefis terbiyesi ayı değildir. Bu mübarek ayda yurtta, bölgemizde ve dünyada “analar ağlamasın, çocuklar ölmesin” diyerek barışın sağlanmasını beklerken Gazze'den gelen haberle sarsıldık. ABD ve İsrail, Kudüs’te büyükelçilik açılışını yaparken Müslümanların üzerine bomba yağıyor. Gazze’de katliam var, zulüm var. Büyük bir insanlık ayıbı yaşanıyor. Filistin halkı bunu hak etmiyor. Bütün Müslüman ülkelerin “Filistin” diye haykırma günüdür. Körfez ülkeleri petrol sefasından başını kaldırıp Kudüs’ün cefasına ses vermeli, bir an önce İslam dünyası birlik olmalıdır!

 

Masum insanların katledildiği bu saldırıyı şiddetle kınıyor, katledilen Filistinlilere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum."

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
05:28
07:08
12:56
15:58
18:23
19:52

1. SAYFA

28,03,2018

TARİHTE BUGÜN

19 Ekim 1448
Osmanlı padişahı II. Murat, Kosova Zaferi'ni kazandı.

SÜPER LİG PUAN DURUMU