Chp'liler Neden Meclisi Terk Etti
Tek Kulis
11 Ekim 2018 Perşembe 16:45

Chp'liler Neden Meclisi Terk Etti

CHP'li Büyükşehir Belediye Meclis Üyeleri meclise sunduğu 5 soru önergesinin okunmaması üzerine meclisi terk etti.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ekim ayı meclisi Fuariçi Leyla Atakan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun başkanlığında gerçekleştirilen meclis sonunda 87 gündem maddesi görüşülüp karara bağlandı.  Meclis görüşmelerine başlanmadan önce CHP grubunun meclise sunduğu önergelerin oy çokluğu ile yazılı cevaplanmasına karar verildi. Bu kararı ‘Yasa dışı’ olarak niteleyen CHP grubu ile Karaosmanoğlu arasında yaşanan tartışma sonrası CHP grubu meclisi terk etti.

 

BİZİ YOK SAYIYORSUNUZ

Bayram’ın konuşmasının ardından CHP grubunun meclise sunduğu 5 önerge oy çokluğu ile okunmayarak yazılı olarak cevaplanmasına karar verildi. Bunun üzerinegerginleşen mecliste CHP grup başkan vekili Engin Taşdemir, “Bizim CHP grubu olarak ekmeği evine götüremeyen vatandaşın sorununu konuşmak istiyoruz siz bunu bile okutmayarak bizi yok sayıyorsunuz” dedi.

YASA DIŞI İŞ YAPIYORSUNUZ

Taşdemir’e cevap veren Büyükşehir Başkanı Karaosmanoğlu, “Müsaade etmiyorum.  Burası şov yeri değil. Siz şov yapıyorsunuz” dedi. Meclisi terk eden CHP grubuna AK Parti meclis üyeleri de tepki gösterirken, CHP grup üyeleri yasa dış iş yapıyorsunuz diyerek meclise tepki gösterdi. CHP grubunun sunduğu önergelerde Kömürcüler OSB,  Halkekmek, Yeni otobüs hattı,  Büyükşehir’e ait icralık arazi ve okullarda bulunan yapısal sorunlar vardı” dedi.

MUHALEFET İÇİN ÇOK ÜZÜLÜYORUM

Meclis sonu CHP’liler hakkında konuşan Karaosmanoğlu, “Arkadaşlarımız şartlı olarak buraya geliyorlar. Dedim ki önemli bir şey varsa onu söyleyin burada cevaplayalım. Burası yüzlerce önergelerle gidecek yer değil. Zaten yazılı olarak cevaplayacağız. Niye kalkıp gidiyorsun. Buradan kalkıp gitmek seni seçen halka saygısızlık. Burada otur kararlara katıl.  Bir sürü yapılacak iş var. Biz daha hızlı çalışmak için meclis iç tüzüğü hazırlattık. Havanda su dövüyorlar. Ben muhalefet için üzülüyorum hem TBMM’de hem de burada halkı kucaklayan muhalefet lazım” dedi.

SOSYAL TESİSLERİ ESNAF ODASI İŞLETECEK

Zabıta Dairesi Başkanlığı’nın, Doğu Kışla Otopark ve Pazar Alanının, pazar kurulan Perşembe ve Cumartesi günleri dışında kalan haftanın diğer günlerinde, güvenlik, temizlik, bakım, elektrik, su ve işletme giderlerinin Kocaeli Seyyar Esnafı ve Pazarcılar Esnafı Odası tarafından sağlanmasına karşılık Otopark ve Pazar Alanı içerisinde yer alan Sosyal Tesis Binasının Kocaeli Seyyar Esnafı ve Pazarcılar Esnafı Odası kullanımına verilmesi ile ilgili teklif oy birliği ile kabul edildi.

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
05:23
07:03
12:57
16:02
18:29
19:57

1. SAYFA

28,03,2018

TARİHTE BUGÜN

15 Ekim 1582
Avrupa'da Gregoryen takvimi kabul edildi.

SÜPER LİG PUAN DURUMU