SON DAKİKA

Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem
FETÖ’nün Siyasi Ayağı Kimdir?
Liman Değil, İskeleymiş, Yalan Konuşuyorlar
Deniz Peker
mm

HEDEF HÜSEYİN AYAZ MI??

HEDEF HÜSEYİN AYAZ MI??

30 Mart 2019’da Türkiye önemli bir seçim yaşayacak. Millet yaşadığı bölgede reisini seçecek. Adayların açıklanmasına artık çok az zaman var. Kocaeli’de herkes adayların kim olacağını merak ediyor.

 

Kocaeli’de özellikle Ak Parti Aday Adayları üzerinden medya aracılığıyla algı operasyonlarına şahit oluyoruz. Aday Adaylarından aday olmasını istedikleri isimlere destek yönünden yapılan adeta paketlenmiş yazılar ve haberler vatandaşın dikkatini çekiyor. Öyle ki ortada başarılı olduğu bilinen, bölgesinde hizmet yağmuru yaşatan isimleri bile değerlendirirken, yalakalığın tavan yaptığı sözcüklerin döküldüğünü görüyoruz.

 

Aday Adaylarının ortaya çıkmasıyla birlikte yaşanan gelişmeleri yakından takip ediyorum. Belediye Başkan Aday Adayları ile ilgili değerlendirme yapan bir yazı kaleme alayım diyorum. Sonra düşünüyorum, bir ismi ön plana çıkarma, o ismin aday olması yönünde etkileşimde bulunma girişiminde bulunurken, yalakalığın sınırını aşan, halkın gözünde basitleşen ifadeleri görünce vazgeçiyorum. Başarılı olan bir belediye başkanı için paragraflarda methiyeler düzmenin ne anlamı var? Aynı tarz ifadeleri kullanmanın kime ne faydası var? Bu tür yaklaşımlar parti genel merkezinde aday yapma kriterleri içerisinde etken görülmüyor. Bunu Ankara’daki dostlardan birçok kez duyduğum için ifade ediyorum.

 

Dedik ya; değerlendirmeyapmaktan vazgeçiyoruz. Bugün yazma kararı aldım. İzmit’te ticari taksiye binip evin yolunu tutarken, şoförün söylediği ifadeler Deniz sen de bir yazı yaz dedirtti. İzmit’te bir ticari taksi şoföründen Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz’la ilgili bu sözleri duymak. Bu adam Başiskele’yi değiştirdi. Çok çalıştı. Kocaeli Büyükşehir bu adama yakışır. İşte bu ifadeler bu kentte yaşayan vatandaşa ait. Vekil değil asil olan milletin sesi. O an şu Başkan Ayaz’ı Başiskele’yi yazayım dedim.

 

Uzatmaya gerek yok, allayıp süslemeye gerek yok. Eğitimi önemseyen biri olarak, Eğitimin Başkenti Başiskele olduğunu görüyorum. Başiskele’nin değer kazandığını biliyorum. Konut projeleriyle şahlandığını, sahille milletin bütünleştirildiğine de şahidiz. Ancak  7 yıldızlı Kent Başiskele ibaresiyle 7 yıldızlı kentin olunmadığını hatırlatmak istiyorum. 7 yıldızlı Kent Başiskele söyleminin bir hedef olduğunu bu hedef yönünde çalışmalar yapıldığını görmek gerekir. Evet Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz, kentin bir çok noktasında telaffuz ediliyor. Kocaeli’nin başarılı reislerinden.

Ankara’dan fısıldanan Hüseyin Ayaz Kocaeli Büyükşehir Adayı olabilir. İsminin masada olduğu biliniyor. Aday olabilir mi? Aday olsun derim.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
HABER İHBAR