SON DAKİKA

Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem
İbrahim Karaosmanoğlu Bakan mı Oluyor?
Kocaeli Üniversitesi’ne Hem Teşekkür Hem Uyarı

Hizmet İş’ten İzmit Belediyesi’ne Bir Tepki Daha

Hizmet İş’ten İzmit Belediyesi’ne Bir Tepki Daha

Hizmet İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı İdris Ersoy, bir açıklama yaparak, İzmit Belediyesi’nde 2 Zabıta personelinin temizlik işleri müdürlüğüne gönderildiğini belirtti.

İDRİS ERSOY’UN AÇIKLAMASI

İzmit Belediyesi’nde çalışan 2 zabıta personeli üyemiz Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne sürgün edildi.

 

10 yıldır İzmit Belediyesi Zabıta Destek Personeli olarak çalışan Adem Özay ve Kamil Akgün, hiçbir gerekçe gösterilmeden Temizlik İşlerinde (çöp) görevlendirilmiştir.

 

Yıllardır yaptıkları ve uzmanlaştıkları işlerden uzaklaştırılarak çöp toplamakla görevlendirilen üyemiz emekçilere yönelik bu tutum, siyasi ve keyfi bir tutumdur.

 

İki arkadaşımızın haksız ve hukuksuz olarak temizlik işlerinde görevlendirilmesi iş huzurunu bozmuş, belediye çalışanları arasında gelecek kaygısına neden olmuştur.

 

Zabıta olarak çalışan iki üyemiz, 4857 sayılı İş Kanunu’nda belirtilen “Esaslı İşyeri Değişikliği” gereği, görevlendirmeyi yasal olarak kabul etmemiş, Zabıta Müdürlüğü’nde işe gidip gelmeyi sürdürmüş, iş yerinde kart okutmaya devam etmişlerdir. Ancak, kart okuma sistemleri kapatılarak psikolojik mobinge tabi tutulmuşlardır.

 

Yıllardır çalıştıkları işlerinde uzmanlaşmış emekçileri anlamadıkları bir işle görevlendirmenin iş verimini, iş ahengini, iş barışını ve iş huzurunu bozacağı aşikârdır.

 

Emekçilerin siyasi görüşlerinden, inançlarından, etnik kimliklerinden dolayı işlerinden atılması, sürgün edilmesi ve mobinge maruz kalmasını kabul etmek mümkün değildir.

 

İftiranın, karalamaların çokça yaşanacağı bu günlerde İzmit Belediyesi’nden daha titiz ve dikkatli işlemler yapmasını talep ediyoruz.

 

HİZMET-İŞ Sendikası olarak, üyemiz iki zabıta arkadaşımızın haklı mücadelesinde yanında olduğumuzu ifade ediyor, mücadelelerine her türlü destek olacağımızın bilinmesini istiyoruz.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
HABER İHBAR