SON DAKİKA

Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem
Hakim ve Savcı Adaylığı Mülakatları Başlıyor
Evde Bakım Parası ve Engelli Raporuyla İlgili Flaş Karar

İlk Mecliste Uzlaşı ve Hizmet Vurgusu

İlk Mecliste Uzlaşı ve Hizmet Vurgusu

İzmit Belediyesi yeni dönem ilk meclis toplantısı İzmit Belediye Meclis Salonu’nda düzenlendi. 

Meclisin açılış konuşmasını yapan İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, geçtiğimiz gün şehit düşen askerlere Allah’tan rahmet dileyerek sözlerine başladı. Hürriyet konuşmasının devamında, “İlk meclis toplantımız milletimize, İzmitimize hayırlı uğurlu olsun. Bir kişi bile Allah razı olsun diyecekse bu bizler için çok kıymetli. Güzel işlere imza atmak hepimizin dileği. Her birimizin partileri farklı olsa da ortak amacımız millete hizmet etmektir. Uzlaşı içerisinde kente hizmet etme gayesinde hareket etmek çok çok kıymetli” dedi.

“Herkesin başkanı olacağım demiştim” diyen Hürriyet sözlerini, “5 yıl sonunda iyi işler yaptı dedirtmek benim hedefim. Bunun için hoşgörüyle, iyi niyetle hareket edeceğiz. Seçilen tüm meclis üyesi arkadaşlarımı kutluyorum. Meclisler temenni yeri değil, çözüm üretme yeridir. Kutuplaştırmadan bu kente hizmet etme görevi verdi vatandaş bize. Bu sorumluluk hepimizin boynumuzun borcudur” şeklinde sürdürdü.

AK PARTİ  grubuna da seslenen Başkan Hürriyet, “ Meclis çoğunluğu AK Parti grubunda. Genel iktidar da AK Parti’de. Kendinizi lütfen muhalefet gibi hissetmeyin. Uyumlu çalışmak çok önemli. Tabii ki fikir tartışmaları olabilir. Faydalı işler yapmak ülkemizin ve kentimizin çıkarınadır. Particiliğin olmadığı bir belediyenin üyesi olarak herkes kendisini hissetmeli” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
HABER İHBAR