SON DAKİKA

Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem
Eğitim-İş’ten Flaş Açıklama
İdlib’de 33 Askerimiz Şehit

İsu’dan Personeline Seminer

İsu’dan Personeline Seminer

İSU Genel Müdürlüğü, çalışanlarının iş, eğitim ve sağlık kalitesini yükseltmek için eğitim ve sağlık seminerleri düzenliyor. Kurum son olarak masa başında çalışan personeline yönelik olarak Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Hakkı Yarar tarafından “Ergonomi” eğitimi verildi.

“HAREKETSİZ YAŞAM” ÇAĞIN EN BÜYÜK SORUNU
İSU İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen ergonomi eğitimi, Arıtma Tesisleri Toplantı Salonunda yapıldı. Kurumun değişik birimlerinde çalışan yönetici ve personelin katıldığı seminerde Uzm. Dr. Hakkı Yarar, modern çağla birlikte insanların daha çok kapalı alanlarda ve hareketsiz bir yaşam sürdürmesinin beden sağlığı için çok fazla olumsuz sonuçlar ortaya çıkardığını belirtti. Uzm. Dr. Hakkı Yarar, “Günlük hayatta hepimiz pek çok hata yapıyoruz. Allah’ın bize verdiği bu bedenin kıymetini bilmiyoruz. Yere eğilirken, yataktan, kalkarken, sandalyede otururken dikkatsiz ve ani hareketler yapıyoruz. Hareketsiz yaşamın da hem ruh hem beden sağlığımız üzerindeki olumsuz etkisini saymakla bitiremeyiz.” dedi.

Doğru hareket etmek ve  ideal yaşam tarzını görsellerle  aktaran Dr. Yarar, günümüzün kronik hastalıklarından biri olan “bel fıtığının” önlenmesi ve tedavisi hakkında uyarılarda bulundu. Uygun olmayan pozisyonda hapşırmanın bel fıtığında yırtılmaya yol açacağını ve bunun da istenmeyen sonuçlar doğurabileceğini de aktaran Dr. Hakkı Yarar, bel fıtığından korunmak için ergonomi kurallarının önemli olduğunu kaydetti.

DOKTOR YARAR’A EBRU TABLO HEDİYE EDİLDİ
37 personelin katıldığı sağlık seminerinde personelden gelen soruları da yanıtlayan Dr. Hakkı Yarar, katılımın fazla olmasından ve katılımcıların konuyu ilgiyle takip etmelerinden dolayı memnuniyetini dile getirdi. Uzm. Dr. Hakkı Yarar’a seminere katılımından dolayı İSU İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı tarafından ebru tablo hediye edildi. Seminer, hatıra fotoğrafı çekilmesiyle son buldu.

EĞİTİMLER SÜRECEK
Yaptığı yatırımlardaki başarının ekip başarısı olduğu bilinci doğrultusunda hareket eden İSU Genel Müdürlüğü, bünyesinde çalışan personelin yaşam kalitesini artırmaya yönelik eğitim ve seminerleri düzenlemeye devem edecektir.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
HABER İHBAR