SON DAKİKA

Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem
ŞOK Açıklama! 7 Şiddetinin Üzerinde Deprem Bekliyoruz
Elazığ Depremi Özelinde Ülkemizin Deprem Gerçeğine Bakış

İYİ PARTİ’de Türkkan ve Durmuş’lu Bayramlaşma

İYİ PARTİ’de Türkkan ve Durmuş’lu Bayramlaşma

İYİ Parti Kocaeli İl Başkanlığı geleneksel hale getirdiği bayramlaşma programı  İYİ Parti Kocaeli İl Başkanlığı’nda gerçekleşti. 

Bayramlaşma programına İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, İYİ Parti Kocaeli İl Başkanı Şanbaz Yıldız, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet İYİ Parti İzmit İlçe Başkanı Pelin Coştur Filiz, GİK üyesi Cumali Durmuş, meclis üyeleri, ilçe başkanları ve çok sayıda partili katılım sağladı.

CUMALİ DURMUŞ’U TEBRİK ETTİ

Programda ilk olarak konuşan İYİ Parti İl Başkanı Şanbaz Yıldız, “Kentte birkaç gündür yaptığımız kurultay konuşuluyor biz demokratik bir şekilde bir liste hazırladık, eğer aday olacaksanız delegelerden oy istersiniz bunun sonucunda listeye girme şansınız olur. Genel başkanımız Türkiye’ye örnek bir çarşaf sitemi yaptı. Bizler iktidara doğru giden bir partiyiz ve bizler durmadan yolumuza devam edeceğiz. GİK’e giren Cumali Durmuş’u tebrik ederim” dedi.

BU PARTİDE HİÇ KİMSE KAVGA GÖRMEYECEK

GİK üyesi Cumali Durmuş, “Bayram dedin mi barış, huzur, dolar içimiz ve biz de bayramı çok güzel bir şeklide geçiriyoruz. Uzun bir aradan sonra sizlerle beraber bu kutlu görevi yapmak beni heyecanlandırıyor. Bizim ülkemizdeki insanlar hak ettiği yaşantıyı yaşayamıyor ve bu yüzden bu iktidarlar maalesef akılda kalamıyor. Bizim için tarihe not düşmüş bir devlet vardır ve o da Osmanlı Devleti’dir ve yine tarihe not düşmüş diğer isimde Mustafa Kemal Atatürk’tür” dedi.

Durmuş sözlerinin devamında, ‘Siyaset çok zor bir iş ama içine gireni bırakmaz çok çalışmak lazım, ben bunun hakkını verdim. Yeniden seçilmenin haklı gururunu taşıyorum, bizim esas çalışma arkadaşlarımız il başkanları, ilçe başkanları ve sizlersiniz. Bu partide hiç kimse kavga görmeyecek. Bu bayramın bize sevgi ve esenlik getirmesini diliyorum” ifadelerini kullandı.

BÜYÜKAKIN BUNU YAPARSA, HEYKELİNİ DİKECEĞİZ

Cumali Durmuş’un konuşmasından sonra konuşan İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, “Ben uzun zamandır siyaset yapıyorum ve Böyle güzel bir genel kurultay kongresini ilk defa gördüm. İlk defa bir siyasi ben kim çok oy alırsa onunla yol alacağım dedi. Bunun önüne kim geçerse demek ki bu treni durduruyordur. Böyle düşünen kongrede kişileri kınıyorum. Sizlerin ismen bildiği isimler var ama seçildi, demek ki delegeleri tek tek aradı, benden bile oy istediler. Benden oy istemeyen kişi nasıl seçilecek, ben delegeyim çünkü oy isteyeceksin. Seçilemeyen insanda demek ki delegenin teveccühü. Bizler çok güzel bir kongre yaşadık ve anahtar liste olmadan çok güzel bir kongre oldu” ifadelerini kullandı.

 

Türkkan devamında “Seçilen belediye başkanları için konuşan Türkkan, Belediye başkanlarımız seçileli 5 ay oldu, bizler belediye başkanlarından ne yaptıklarını artık duymak istiyoruz. Tahir beyin henüz bir projesini duymadım. Eğer varsa bizlerde takipçisi olacağız ve destekleyeceğiz. Ben ondan önce Tahir Büyükakın’dan bir şey istiyorum, bu kent geçmiş dönemde yolsuzluklar ile anıldı. Büyükakın’dan tek isteğimdir İçişleri Bakanlığı’ndan müfettişleri çağırsın ve gerekli incelemeleri yapsın, sadece Büyükşehir belediyesinin değil ilçe belediyeleri için de İçişleri Bakanlığı’ndan müfettişleri çağırsın ve eğer böyle bir şey yaparsa bizler bir metre asfalt dökmese dahi Seka Park’a onun heykelini dikeceğiz. Kentimizle ilgili yapacağınız projeleri kamuoyu ile paylaşın, bizler de size destek olalım.” ifadelerini kullandı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
HABER İHBAR