..."/> İzmit Belediyesi Şikayet Etti Arslan Ceza Aldı | TEK KOCAELİ GAZETESİ
TARİH 25.02.2018 SAAT 08:30:17

02.02.2017 Perşembe - 12:39

15 Temmuz darbe girişimi sonrası paralel terör örgütü FETÖ ile bağlantısı olduğu ve örgüte destek verdiği gerekçesiyle gazetesi kapatılan Güngör Arslan, yalan haberlerden dolayı cezaya çarptırıldı.

izmitGüngör Arslan’ın sahibi olduğu ve OHAL kapsamında kapatılan Bizim Kocaeli Gazetesi’nde 29.02.206 tarihinde yayınlanan “meclis üyesine imar kıyağı”  ve  04.02.2016 tarihinde yayınlanan “şehitlerin kemiklerini sızlattı”  başlıklı haberlerin yalan olduğu gerekçesiyle İzmit Belediyesi tarafından 2. Sulh Ceza Hakimliği’ne şikayette bulunulmuştu. Mahkeme de, İzmit Belediyesi’nin şikayetini haklı bularak Bizim Kocaeli Gazetesi’nde yayınlanan söz konusu haberlerle ilgili tekzip yayınlanması yönünde karar vermişti.

 

MAHKEME KARARINA BİLE UYMADI

 

Mahkemenin bu kararına rağmen Güngör Arslan’ın sahibi olduğu gazete, tekzipleri usulüne uygun olarak yayınlamadı. Bunun üzerine belediye avukatlarınca, Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı’na tekrar suç duyurusunda bulunuldu. Savcılıkta Basın Kanununa muhalefetten dolayı Güngör Arslan ve Selvi Arı hakkında dava açılmasına karar verdi. Kocaeli 2. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davalar sonucunda her iki sanık için 8.333 ‘er TL adli para cezası verdi. Mahkeme kararında önceki kasıtlı işledikleri ve ceza aldıkları suçlardan dolayı davanın ertelenmemesi kararını verdi.

 

 

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.