SON DAKİKA

Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem
CHP’den AKP’ye Çağrı; Getirin Destek Verelim
Kocaeli’de Bu Tekne Gezisi Konuşuluyor

İzmit Belediyesi’nden Bir hizmet Daha

İzmit Belediyesi’nden Bir hizmet Daha
Bu haber 13 Aralık 2018 - 11:20 'de eklendi

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın talimatıyla kurulan Aile Rehberlik Merkezi’nde aile içi ilişkilerde çocuklarla ilgili çıkan sorunları çözmek, böylece sağlıklı nesiller yetişmesini sağlamak amacıyla oyun terapisi ve filial terapi uygulaması başlatıldı.

Filial terapi, aile terapisi ve oyun terapisi ile 3-12 yaş arasındaki  hem normal gelişim gösteren, hem de duygusal, davranışsal ve gelişimsel güçlükleri olan çocuklar ile ailenin yaşadığı problemler çözüme kavuşturulacak.

AİLE REHBERLİK MERKEZİNDE

Filial terapi ile anne babalara oyun yoluyla çocukla ilişkiyi güçlendirmeyi öğretmek, oyun terapi ile de çocukların duygularını ve yaşadıkları sorunları dışa vurma fırsatı vererek, bunlarla yüzleşmesini ve çözüm yolları bularak baş etmesini sağlamak için  düzenli seanslarla anne ya da baba çocukla oynarken gözlemlenecek, ön eğitimden sonraki eğitimlerde oyun seanslarının analizi yapılacak.

Psikolog Seyhan Türkmen Yalım tarafından uygulanacak yöntem için Aile Rehberlik Merkezi’nde oyun odası oluşturuldu ve ailelerle görüşmelere başlandı.

Cephanelik bölgesindeki Kadın Sosyal Yaşam Merkezi içinde bulunan Aile Rehberlik Merkezi’nde randevulu olarak ailelerle görüşmeler yapıldığını söyleyen yetkililer ” ücretsiz olan hizmetlerden yararlanmak isteyenler  331 54 00 ve 318 00 00 – 2213  nolu numaradan randevu alabilirler” dediler.POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
HABER İHBAR